Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Tapu işlem başvuruları artık daha güvenli!

Yeni alınan bir karara göre kullanıcılar Web Tapu sistemine girmek istediklerinde, iki aşamalı giriş özelliğinin açık olması gerekiyor.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Tapu işlemleri için ek güvenlik önlemleri getirildi ve artık kullanıcılar için iki aşamalı giriş gerekiyor. Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım itibariyle yürürlüğe giren Elektronik İlan Doğrulama Sistemi’ne ek olarak, tapu işlem başvurularında daha fazla güvenlik sağlamak amacıyla bu yeni güvenlik sistemi hayata geçirildi.
İki aşamalı giriş, e-Devlet şifresine ek bir güvenlik katmanı ekliyor ve böylece şifre bilinse dahi başka biri tarafından giriş yapılamıyor. Bu güvenlik önlemi için kullanıcıların e-Devlet Kapısı hesaplarına tanımlı ve kimlikleriyle doğrulanmış bir telefon numarasına sahip olmaları gerekiyor.
Kimlikle doğrulanmış telefon numarası, NFC teknolojisi, e-İmza, Mobil İmza ve T.C. Kimlik Kartı ile Giriş Yaparak Doğrulama veya PTT aracılığıyla doğrulanabiliyor. Kayıtlı mobil cihazınız varsa, bu cihazı kaydederek giriş sırasında sadece şifrenizle iki aşamalı olarak giriş yapabilirsiniz.
Bu ek güvenlik önlemleri tapu işlemlerinin daha güvenli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla alınmıştır.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar