Bize Ulaşın

Emlak Gündem

GYODER 25’inci yılını yeni bir tepe ile taçlandırıyor

Gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER, I. Ankara Gayrimenkul Zirvesi’ni düzenliyor. 5 Haziran’da JW Marriott Ankara’da, “Türkiye’de Gayrimenkulün Çarpan Etkisi” ana temasıyla düzenlenecek Zirve’de, gayrimenkul sektörünün güncel durumu ve gelecek trendleri değerlendirilecek.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Bu yıl 25. yılını kutlayan gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER, sektörün geleceğine ışık tutmak adına I. Ankara Gayrimenkul Zirvesi’ni düzenliyor. 5 Haziran 2024 tarihinde JW Marriott Ankara’da, ‘Türkiye’de Gayrimenkulün Çarpan Etkisi’ başlığıyla düzenlenecek zirvede sektörün önde gelen isimleri, uzmanları ve düşünce liderleri bir araya gelerek Türkiye’deki gayrimenkul sektörünün güncel durumunu, gelecek trendlerini ve büyüme potansiyelini değerlendirecekler.

Zirve kapsamında, ‘gayrimenkul sektörünün ülke ekonomisine etkileri’, ‘GYO ve GYF’lerin sektördeki rolleri’, ‘konut sektöründe finansal darboğazdan çıkış yolları’ ve ‘kentsel dönüşüm’ gibi konular detaylı bir şekilde ele alınacak.

Açış konuşmasını GYODER Başkanı Neşecan Çekici ve SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül’ün yapacağı I. Ankara Gayrimenkul Zirvesi’nin sunuculuğunu Sosyolog, Eğitimci Yazar Pınar Saklıyan Koçali gerçekleştirecek. Ardından “Türkiye Gayrimenkul Sektörünün Gelişimi / Kurumsallaşması ve GYO’lar” başlıklı söyleşide Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş ve Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun yer alacak.

MENKULLEŞME TRENDLERİ KONUŞULACAK

Zirvede, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen’in moderatörlüğünü yapacağı “Gayrimenkulün Menkulleşmesi: Milli Servetin Ekonomiye Kazandırılması” başlıklı panelde, GYODER GYO Komite Başkanı Dr. Berra Doğaner, PwC Türkiye Ortağı, Gayrimenkul Sektörü Lideri Ersun Bayraktaroğlu ve Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, menkulleşme trendlerini anlatacaklar.

Zirvenin keynote konuşmacısı olarak Peninsula Corporate Finance Yönetici Direktörü M. Fatih Keresteci, “Gayrimenkulün Çarpan Etkisi: Türkiye Ekonomisinin İtici Gücü” başlıklı bir konuşma yapacak.

Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Dilek Güngör’ün moderatörlüğünde gerçekleşecek “Konut Sektöründe Finansal Darboğazdan Çıkış Yolları” başlıklı panelde Dalfin Finansal ve Kurumsal Çözümler Ortağı Mustafa Aşkın, SPK Başkan Yardımcısı Uğur Yaylaönü ve Türkiye Emlak Katılım Genel Müdürü Onur Gök yer alacak.

DB Architechs Kurucu Ortağı Bünyamin Derman ise “Afet Sonrası Kentleşme Stratejileri” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

Mesa Holding Baş Hukuk Müşaviri Av. Pınar Ersin moderatörlüğünde düzenlenecek “Kentsel Dönüşümü Hızlandırmak: Etkin Stratejiler ve Çözümler” başlıklı panelde ise KEYM Kurucusu ve GYODER Başkan Yardımcısı Cem Yılmaz, Çakmaklı Hukuk Kurucusu Av. Serkan Çakmaklı ve Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör deneyimlerini aktarıp çözüm yolları sunacak.

GYODER Başkanı Neşecan Çekici, zirve ile ilgili olarak şunları söyledi: “GYODER olarak 25 yıldır sektörümüzün gelişimine katkı sağlıyor, yol gösterici çalışmalar yapıyoruz. I. Ankara Gayrimenkul Zirvesi ile sektörümüzün tüm paydaşlarını bir araya getirerek, Türkiye’de gayrimenkul sektörünün çarpan etkisini ve gelecekteki potansiyelini masaya yatırmayı hedefliyoruz. Bu zirve, sektördeki yeniliklerin, fırsatların ve çözüm yollarının tartışıldığı önemli bir platform olacak.”

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar