Bize Ulaşın

İnşaat Haberleri

Çinli elektrikli kamyon üreticisi Windrose Technology ABD’de halka arz için hazırlanıyor

Çinli elektrikli kamyon üreticisi Windrose Technology ABD’de halka arz için hazırlanıyor

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Çinli elektrikli kamyon üreticisi Windrose Technology önümüzdeki yıl ABD’de halka arz için hazırlıklara başladı.

Windorse Technology’nin kurucusu ve CEO’su Wen Han Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, şirketin halka arza aracılık için yatırım bankalarını seçtiğini ve en az 200 milyon dolar toplamayı hedeflediğini söyledi. Elde edilen gelir, Windrose’un otonom sürüş teknolojisiyle donatılmış sıfır emisyonlu kamyonlarının araştırma, geliştirme ve üretimine harcanacak.

Han, Windrose’un halka arz öncesi bir turda 100 milyon dolar topladığını ve diğerlerinin yanı sıra FountainVest Partners Co., Yunqi Partners ve GSR Ventures Management Co. tarafından desteklendiğini söyledi.

Şirket, Tesla’nin Semi’sine nihai rakip olarak gördüğü kamyonlarını 2024 yılında müşterilere teslim etmeye başlamayı planlıyor. Han’a göre şimdiden ABD’den 1.000, Çin’den ise 500 sipariş almış durumda. Şirket, kamyonlarının 35 dakikada %65’e kadar şarj olabilen bataryalarla tam yük taşıyarak 600 kilometre gidebileceğini söylüyor.

Windrose araçlarını Çin ve Hong Kong’da aralarında spor ürünleri perakendecisi Decathlon SA, emlak firması Goodman Group ve Kerry Logistics Network Ltd’nin de bulunduğu şirketlerle test ediyor.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar