Bize Ulaşın

Konut Projeleri

Türk vatandaşlarının İngiltere’den edindiği ev sayısı artıyor.

Türkiye’de son yıllarda artan ev fiyatları, yükselen kredi maliyetleri, yurtdışında ev alma fikrini daha cazip hale getirdi. İstanbul’da bir ev fiyatına Avrupa’dan da ev alınabildiğini gören yatırımcılar, başta İngiltere olmak üzere Avrupa’ya yöneliyor.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Özellikle İngiltere’de üniversite eğitimi almayı hedefleyen Türk gençlerinin sayısı artıyor ve bu artış, İngiltere’den ev sahibi olma talebini artırıyor. İngiltere’den ev alan Türklerin sayısı 170,000’i aşmış durumda.

Peker Holding, bu talebe yanıt vermek için yeni bir finansman modeli geliştirdi ve Brighton’daki “The Old Brewery” projesi ile Londra’nın “Finchley” bölgesindeki “Dollis” projesini satışa sundu.

Peker holding London Yönetim Kurulu Başkanı Ayşegül Peker, bu projelerle ilgili olarak, “Brighton, ünlü üniversiteleri ve yüksek kira getirisi ile dikkat çeken bir şehir. Ayrıca Londra merkeze sadece 55 dakika uzaklıkta. Tarihi Portslade Brewery Bira Fabrikası’ndan dönüştürülen Victoria Dönemi mirası olan The Old Brewery’de toplamda 47 bağımsız birim bulunuyor ve bunlardan 27’si satıldı. Bu daireler, hazır kira getirisi ile birlikte satışa sunuluyor. Metrekare fiyatları 5 bin sterlin civarından başlıyor. Projede ayrıca 11 villa ve 1000 metrekarelik ticari alan bulunuyor” dedi.

Ayrıca, tamamlanan Dollis projesi, Londra’da kent ve kır yaşamını birleştiriyor. Ormana ve golf sahalarına yakınlığı, temiz hava ve keyifli bir yaşam sunuyor. Proje aynı zamanda Knightsbridge, Oxford ve Piccadilly gibi popüler meydanlara ve bölgelere yalnızca 20 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar