Bize Ulaşın

Toki-Emlak Konut

Çavundur TOKİ Konutları sakinleri, yöneticilerden memnuniyetsizliklerini dile getirdiler

Çubuk ilçesinde bulunan Aşağı Çavundur TOKİ Konutları’nda yaşayan vatandaşlar, yönetimle ilgili yaşadıkları sıkıntıları paylaştı. Sakinler, yöneticiden gerekli bilgilendirmeyi alamamalarından ve aidat paralarının nereye harcandığı konusundaki şüphelerinden endişe duyuyor. Aynı zamanda, site sakinleri, köpek saldırıları, yetersiz güvenlik önlemleri ve yüksek aidat ücretleri gibi sorunlarla karşılaştıklarını ifade etti.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Ankara’nın Çubuk ilçesinde bulunan Aşağı Çavundur TOKİ Konutları sakinleri, iddia ettikleri gibi ikametgahını İstanbul’a taşıdığını iddia ettikleri yöneticiden haber alamıyor ve aidat paralarının nereye harcandığı konusunda şüphelerini dile getirdi.

“Köpek Saldırısına Uğradık”

Abdullah Aslan adlı site sakini, TOKİ konutlarına yerleştiği günden itibaren yönetici M.Ç. ile hiç tanışmadığını belirtti. Torunuyla birlikte site içinde gezintiye çıktığını ve başıboş köpeklerin kendilerine saldırdığını ifade eden Aslan, “Parkta gezmeye çıktık, köpekler birden saldırdı. Bacağımı ısırdılar. Kimseye şikayet edecek bir yetkili bulamadım. Yönetim var ama kendileri burada değil” dedi.

“Yüksek Aidatlar Sorun Yaratıyor”

Emekli maaşıyla ay sonunu zor getirebildiğini söyleyen Aslan, aidatın 600 liraya çıkarıldığını ve zorlukla bu miktarı peşin ödeyebildiğini belirtti. Aslan, “Diğer vatandaşlar arasında ödeyemeyenler var. 7 bin 500 lira emekli maaşı alan biri, 600 lira aidatı nasıl ödesin? Ben buraya taşındıktan sonra yönetimi hiç görmedim. Arkadaşlarım da yönetimle ilgili şikayetlerini dile getiriyor. Yukarıda bir sağlık ocağı yapılmış, fakat orası ayyaşlar ve berduşlar için bir yer haline gelmiş” şeklinde konuştu.

“Toplanan Aidatlarla Güvenlik Dahi Sağlanmıyor”

Toplanan aidatlarla güvenlik görevlisi bile tutulmadığını ifade eden diğer bir site sakini Nigar Bulut, evine hırsızların girdiğini belirtti. M.Ç.’nin güvenlik görevlisi tutmadığı için hırsızların kol gezdiğini vurgulayan Bulut, “Kapımı açtılar. Altınlarım ve param gitti. Hiçbir iz veya ipucu bulunamadı. Ne güvenlik var, ne de kamera. Bu nasıl bir site? 60 bin ile 70 bin lira arasında zarara uğradım” dedi.

“Yönetici Tehtit Ediyor”

Engelli bir site sakini olan Elif Gürses, aldığı 1.600 lira engelli maaşıyla 600 liralık aidatı ödeyemeyeceğini belirtti. Bu miktarı ödeyemeyeceklerin çoğunlukta olduğuna dikkat çeken Gürses, “Yönetici hanımefendi ikametgahını İstanbul’a alarak gitmiş. Burada yok, ödemeleri kime ve nereye yaptığımızı bilmiyoruz. Kamera yaptırmam için para istedi ama kendi altın alıyor bankadan. Onu aradığımızda tehdit ediyor. ‘Bilmem ne yaparım ödeyeceksin’ diyor. Benim ödeyecek gücüm yok. Burada 196 daire var. Çoğu aile engelli ve durumları çok kötü. Bir yıl boyunca aidat ödedik, kamera taktırma bedeli 300 lira. Şimdi 3 aydır 300 lira ek aidat ödüyoruz” şeklinde konuştu.

“Giderler Panosunda Havuz Parası Yazıyor Ama Havuz Bile Yok”

Site içinde başıboş köpeklerin dolaştığını ve saldırdığını ancak yönetimin hiçbir önlem almadığını belirten Gürses, “Yaklaşık 50 başıboş köpek var, bize saldırdılar. Güvenlik yok, kamera yok. Bu nasıl bir site? Giderler panosunda havuz parası yazıyor ama bizim burada havuzumuz bile yok” ifadelerini kullandı.

Site sakinleri, yaşadıkları bu sorunlar hakkında yetkililere şikayetçi olup, siteye kayyum atanmasını talep ediyorlar.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar