Bize Ulaşın

Emlak Gündem

İran’da ilginç bir olay yaşandı: Bir emlakçı, bir evi bir köpeğe devrettikten sonra hukuki sorunlarla karşı karşıya kaldı ve tutuklandı.

İran’da, bir emlak şirketi müdürünün bir evin mülkiyetini bir köpeğe devrettiğini gösteren video, sosyal medyada hızla yayılmasının ardından müdürün tutuklandığı ve şirketin polisler tarafından kapatıldığı haberleri geldi.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

İran’da, bir emlak şirketinin müdürünün bir evin mülkiyetini bir köpeğe devrettiğini gösteren viral bir video sonrasında tutuklandığı duyuruldu.

Videonun içeriğinde, bir İranlı çiftin dairelerini “Chester” adlı köpeklerine devretmek için sözleşme imzaladığı görülüyor. Kadın, köpeğin patisini tapu belgesinin üzerine koyarken, şirket müdürü de mülkün detaylarını anlatıyor.

Kadın, videoda çiftin “varislerinin olmadığını ve daireyi köpeğe satmak istediklerini” belirtiyor. Videonun sosyal medyada hızla yayılmasının ardından, polis olayı soruşturmak üzere harekete geçti.

Mizan Online haber portalına göre, Tahran hükümetine yakınlığıyla bilinen bir kaynağa dayanarak, Başsavcı Yardımcısı Rıza Tabar, “Polis, emlak bürosunun müdürünü tutukladı ve şirket kapatıldı” açıklamasını yaptı.

Tabar, dairenin köpeğe satılma kararının “hiçbir yasal dayanağı olmadığını” ve bu tür bir eylemin “toplumun ahlaki değerlerini ihlal etmeyi normalleştirdiğini” ifade etti.

2022’de İran parlamentosu, evcil hayvan sahipliğini sınırlamak amacıyla, köpek, kedi ve diğer evcil hayvanların satışını, alımını veya sahiplenilmesini yasaklayan bir yasa tasarısı sunmuştu. Bu tasarıya göre, köpek sahiplerinin devlet izni almadan köpek sahiplenebilmeleri mümkün değildir.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar