Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayıyla birlikte Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı halka arz edilmeye hazırlanıyor.

Son dönemde artan enflasyon sorunları nedeniyle, Borsa İstanbul’a olan ilgi de yükseliyor.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Son dönemde artan enflasyon sorunları nedeniyle, Borsa İstanbul’a olan ilgi de yükseliyor. Bu dönemde yatırımcı sayısı rekor seviyelere ulaşırken, aynı zamanda birçok şirket de finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla halka arz yoluna gitmektedir. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kuzugrup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın halka arzına onay verdi. Kuzu Grup, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla gerçekleşecek bu halka arz ile 25 milyon lira nominal değerli sermayeyi 200 milyon liraya yükseltecek. Aynı zamanda Kuzu Toplu Konut İnşaat AŞ’ye ait 25 milyon lira nominal değerli hisse de halka arz edilecek.

Kuzu Grup’un halka arz edeceği hisse başına fiyat 20.76 TL olacak. Eğer tüm hisseler satılırsa, halka arzın büyüklüğü 1.04 milyar TL olacak ve şirketin halka açıklık oranı %25’e denk gelecek. Halka arzdan elde edilecek gelirlerin %65 ila %75’i mevcut ve olası borçların finansmanında, %20 ila %25’i portföy yatırımlarında ve %5 ila %10’u işletme sermayesinin karşılanmasında kullanılacak.

Kuzu Grup GYO’nun halka arz başvurusu olumlu sonuçlandı, ancak talep toplama tarihleri henüz belirlenmedi. Ayrıca şirketin hisse kodu da şu an için bilinmiyor.

Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun verilerine göre, 15 Ağustos itibariyle Borsa İstanbul’daki yatırımcı sayısı 5 milyon 636 bin 160’a yükseldi. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine göre 2.6 milyon artış gösterirken, temmuz ayında ise 4.4 milyondu.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar