Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Çin’de Country Garden şirketiyle ilgili kriz derinleşmeye devam ediyor.

Çin’de konut fiyatlarının seyri sıkıntıdaki firmalarına da yardımcı olmuyor ve düşüşünü sürdürüyor. Fiyatların düşüş trendine girmesi Country Garden gibi temerrütteki gayrimenkul geliştiricileri için kötü haber anlamına geliyor.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Çin Ulusal İstatistik Bürosu verilerine göre 70 şehirdeki yeni konut fiyatları temmuzda aylık yüzde 0,23 düşüş kaydetti. Sıfır konutta haziran ayındaki düşüş yüzde 0,06 seviyesindeydi.

İkinci el konut piyasasında ise temmuzda yüzde 0,47 düşüş yaşandı. China Index Holdings Araştırma Direktörü Chen Wenjing yavaşlamanın ağustos ayında da sürdüğünü belirterek “Kısa vadede bu durum sürebilir” değerlendirmesini yaptı.

Bloomberg HT’de yer alan habere göre; Fiyatların düşüş trendine girmesi Country Garden gibi temerrütteki gayrimenkul geliştiricileri için kötü haber anlamına geliyor. Bu dev tahvil fonlarının Country Garden riski de yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Blackrock 358,5 milyon dolar, Allianz 301 milyon dolar Country Garden tahvili tuttuğunu açıkladı. Daha önce HSBC 343,6 milyon dolar, Fidelity ise 187,1 milyon dolar Country Garden tahvili pozisyonu olduğunu açıklamıştı.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar