Bize Ulaşın

Ticari Projeler

Nilüfer Belediyesi, Gökçe’de tapu imar sorunu çözüme kavuştu.

Nilüfer Belediyesi, Gökçe Mahallesi’nde yürütülen 1/1000 ölçekli Gökçe Uygulama İmar Planı Revizyonu çalışmalarını tamamlayarak, bölgedeki imar sorununu başarılı bir şekilde çözüme ulaştırdı.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Nilüfer Belediyesi, Gökçe Mahallesi’nde imar sorununu çözüme kavuşturarak 1/1000 ölçekli Gökçe Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında yürütülen çalışmalarını tamamladı. Bu süreç sonucunda 43 hektarlık alanda yaşanan imar sorununu çözen belediye, Gökçe Mahallesi’ndeki 283 vatandaşa Başkan Turgay Erdem tarafından tapularını teslim etti.

Nilüfer Belediyesi, Gökçe Mahallesi’nde yaşanan imar sıkıntısını aşmak amacıyla çalışmalarını tamamlayarak hak sahiplerine yeni tapularını dağıttı.

Yeni tapuların dağıtımıyla birlikte Gökçe Mahallesi’ndeki tüm parseller imar planına uygun hale getirilirken, 283 hak sahibi de tapularını düzenlenen bir törenle aldı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, törende yaptığı konuşmada Gökçe Mahallesi’ndeki imar sorununun çözülmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Turgay Erdem, 2021 yılında başlayan çalışmaları anlatarak, bölge halkını süreç hakkında bilgilendirdi. Erdem, “Hatırlarsanız, 2021 yılında 1/1000 ölçekli Gökçe Uygulama İmar Planı Revizyonu çerçevesinde burada imar uygulaması gerçekleştirilmişti.

Ardından Karayolları tarafından kamulaştırılan bazı parsellerde şerhler bulunması nedeniyle geri dönüşüm işlemi gerekti. Bu nedenle plan tadilatı yapılarak, 43 hektarlık alanda geri dönüşüm ve 18. maddeye göre tekrar imar uygulaması yapıldı. Böylece Gökçe Mahallesi’ndeki imar sorunu çözülmüş oldu. Bu çabaların sonucunda 283 vatandaşımıza bugün tapularını teslim ediyoruz. Yeni tapuların düzenlenmesiyle Gökçe Mahallesi’nde bulunan tüm parseller imarlı tapu statüsüne geçti. Bu durum artık ruhsat alınabileceği ve inşaat yapabileceği anlamına geliyor. Ayrıca mahallemizdeki yollar ve kamusal alanlar da resmiyet kazandı, böylece mahalleye yapılacak hizmetlerin önü açıldı” şeklinde konuştu.

Mahalle Muhtarı Raif Alınca da törende bir konuşma yaparak, Gökçe halkı adına Başkan Erdem ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Gökçe Mahallesi Muhtarı Raif Alınca ile birlikte hak sahiplerine tapularını dağıttı.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar