Bize Ulaşın

İnşaat Haberleri

İzmir’de Dikkat Çeken Kiralık İlanı: Hem Ev Bakıcılığı Hem de Diğer Görevler!

Artan barınma sorunu ve yükselen kira fiyatları, emlak ilanlarını oldukça ilginç hale getiriyor. İzmir’de bulunan bir emlak sitesinde yayınlanan kiralık daire ilanı da sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Artan barınma sorunu ve yükselen kira fiyatları, emlak ilanlarını oldukça ilginç hale getiriyor. İzmir’de bulunan bir emlak sitesinde yayınlanan kiralık daire ilanı da sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Bu ilan, kiralık bir dairenin sahibi tarafından verildi ve ilanda evi kiralamayı düşünen kişiden, aynı zamanda üst kattaki daire sahibinin yaşlı annesine bakmasını şart koşuyordu.

İlanın içeriğine göre, evi kiralamak isteyen kişinin ya “yalnız yaşayan kadın” ya da “büyük çocuklu anne” olması gerekiyordu. Ev sahibi, bu şartın nedenini ise üst kattaki ev sahibinin yaşlı annesine bakıcı olmasını sağlamak olarak açıkladı. Kiracının aynı zamanda annesinin bakımını üstlenmesi, haftada bir gün izinli olması ve geri kalan süre içerisinde üst katta yaşlı annesinin yanında kalması bekleniyordu. Bu görev karşılığında kiracının 7,500 TL maaş alacağı ve ayrıca dairenin 10,000 TL olan kira bedelinin yarısını ödeyeceği ifade ediliyordu.

Sosyal medyada hızla yayılan bu ilan, geniş bir tartışma yaratırken, ilanın yayından kaldırıldığı görüldü. İnsanların barınma sorunları ve ekonomik zorlukları nedeniyle ilginç kira tekliflerine maruz kaldığı bir dönemde, bu tür olaylar kamuoyunda daha fazla dikkat çekiyor.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar