Bize Ulaşın

Ticari Projeler

Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde 4. ünite için temel döşeme betonlama işlemi başarıyla tamamlandı.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) inşaatında, 4. ünitenin temel döşemesi için yüksek kalitede özel bir beton karışımının kullanıldığı açıklandı.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) inşaatında, 4. ünitenin temel döşemesi için yüksek kalitede özel bir beton karışımının kullanıldığı açıklandı. Reaktör binasının temelinde maksimum dayanıklılığı sağlamak amacıyla 3 bin 500 tonluk bir armatür ve 17,5 bin metreküp beton karışımı kullanılarak döküm gerçekleştirildi.

Bu miktar betonla, 10 futbol sahası boyutunda ve 1 metre yükseklikte bir zemin oluşturmak mümkün. Beton karışımının, Akkuyu NGS sahasından elde edilen kırma taş ve doğal kum gibi malzemelerle oluşturulduğu ve tüm süreçler boyunca parametrelerinin tek tek kontrol edildiği vurgulandı.

Akkuyu Nükleer A.Ş Genel Müdürü Anastasia Zoteeva konu hakkında şunları söyledi:

“Temel döşemenin betonlanması, tesisimizin 4. ünitesinde bu yıl gerçekleşen en önemli olaylardan biri. Kesintisiz ve uyumlu çalışmaları sağlamak adına inşaat ekiplerine teşekkür etmek istiyorum. Akkuyu NGS’nin inşası sürecinde, tüm teknolojik çözümler küresel nükleer toplumun modern gereklilikleri, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) güvenlik standartları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası ve ulusal gereklilikleri doğrultusunda uygulandı.”

Beton üzerinde yapılan başarılı laboratuvar testlerinin ardından, 4. ünitenin inşaatının bir sonraki aşaması olarak reaktör binasının iç ve dış duvarlarının inşasına başlandı.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar