Bize Ulaşın

İnşaat Haberleri

Aydın-Denizli Otoyolu Şantiyesinde meydana gelen kaza sonucunda bir işçi hayatını kaybetti.

Erzurumlu genç işçi Kürşat Güler’in (23), çalıştığı Aydın-Denizli Otoyolu şantiyesinde hayatını kaybettiği acı olayın detayları belirlendi.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Erzurumlu genç işçi Kürşat Güler’in (23), çalıştığı Aydın-Denizli Otoyolu şantiyesinde hayatını kaybettiği acı olayın detayları belirlendi. Dün akşam saatlerinde Nazilli ilçesinde meydana gelen kaza, mesai arkadaşları tarafından keşfedilmişti. Kürşat Güler’in cenazesi memleketi Erzurum’un Yakutiye ilçesine gönderildi.

Olay, önceki gün saat 20.30 sıralarında Aydın-Denizli Otoyolu inşaat alanında gerçekleşti. Erzurum’dan otoyol yapımında çalışmak üzere Aydın’a gelen genç işçi Kürşat Güler, arkadaşları tarafından yerde kanlar içinde hareketsiz bir şekilde bulundu.

Olayın haber verilmesi üzerine sağlık ve jandarma ekipleri hızla olay yerine sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde maalesef Kürşat Güler’in hayatını kaybettiği tespit edildi. Jandarma incelemesi sonucunda, Güler’in kullandığı kepçenin üzerinden düşerek yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Kürşat Güler’in cansız bedeni, Nazilli Devlet Hastanesi’nin morguna kaldırıldı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Genç işçinin cenazesi, bugün sabah saatlerinde ailesine teslim edildi ve memleketi Erzurum’un Yakutiye ilçesine götürüldü.

Bu acı olay, Aydın-Denizli Otoyolu şantiyesinde iş güvenliği önlemlerinin tekrar gözden geçirilmesi ve benzer kazaların önlenmesi için uyarıcı bir durum olarak nitelendiriliyor. İşçi sağlığı ve güvenliğine yönelik tedbirlerin artırılması ve iş kazalarının en aza indirilmesi için ilgili kurumlar tarafından daha sıkı denetimlerin yapılması gerektiği vurgulanıyor.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar