Bize Ulaşın

Ticari Projeler

Saraçoğlu Mahallesi, yenileme çalışmaları sonucunda baştan aşağıya yenilendi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Saraçoğlu Mahallesi’ndeki restorasyon çalışmalarının tamamlandığını ve bu tarihi mahallenin yeniden Ankaralıların hizmetine sunulduğunu duyurdu.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Saraçoğlu Mahallesi’ndeki restorasyon çalışmalarının tamamlandığını ve bu tarihi mahallenin yeniden Ankaralıların hizmetine sunulduğunu duyurdu. Saraçoğlu Mahallesi, Başkentin merkezi konumundaki Kızılay bölgesinde yer alıyor ve artık Başkentlilerin yeni buluşma merkezi olarak hizmet verecek.

Bakan Özhaseki, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’ni aslına uygun olarak yeniledik. 2016 yılında başlattığımız koruma, yenileme ve yaşatma projesiyle 125 bin metrekarelik alana sahip olan Saraçoğlu Mahallemiz, yeniden Ankara’nın göz bebeği ve cazibe merkezi haline geldi. Toplamda 119 konut, 104 dükkân, 164 ofis ve işyeri ile birlikte 387 bağımsız bölüm ve 155 odalı otel yer alıyor. Ayrıca, tescilli 210’dan fazla ağaç ve biyolojik göletle donatılan bu mahalle, sağlıklı, güvenli ve yeşil bir yaşam alanını Ankaralı hemşehrilerimize sunuyor. Konutlar, Emlak Konut tarafından e-ihale usulü ile çok yakında satışa sunulacak” ifadelerine yer verdi.

GEÇMİŞİN İZLERİ KORUNARAK YENİDEN CANLANDIRILDI

Saraçoğlu Mahallesi Projesi, Türkiye’nin ilk toplu konut projesi olma özelliğine sahip. Bu tarihi mahalle, milli mimarlık anlayışının önde gelen örneklerinden biridir ve geleneksel Türk evi temasının yansımalarını barındırır. Tarihi dokusunu oluşturan tüm tescilli yapıları koruyarak ve yarım asırdan fazla süredir ayakta duran ağaçlarıyla, özgün yaşantısını gelecek nesillere taşıyan önemli bir projedir. Saraçoğlu Mahallesi, Ankaralılara tarih ve modern yaşamın buluştuğu özel bir ortam sunuyor.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar