Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Sancaktepe Belediyesi, Birlik Cemevi’nin temel atma töreniyle önemli bir adım attı.

Sancaktepe Belediyesi tarafından Hilal Mahallesi’nde Birlik Cemevi’nin temeli, İstanbul Valisi Davut Gül ve Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü tarafından atıldı. Vali Gül, ‘Dışarıdan biri bize dokunmadığı müddetçe yüzyıllardır süren bu kardeşliğimizi, binlerce yıl daha devam ettireceğiz’ dedi. Birlik Cemevi’nin temelini atan İstanbul Valisi Davut Gül, ‘Bunun için de gerek arsa süreci, gerek proje süreci, finans süreci olarak önemli katkılar oldu. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlanır ve açılışını da birlikte yapmış oluruz’ ifadelerini kullandı. Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ise, ‘Birlik Cemevi farklı inanç ve kültürlere saygı gösteren, sevgi ve barışın da hüküm sürdüğü bir ortam sunacaktır’ dedi.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Sancaktepe Belediyesi’nin öncülüğünde, Hilal Mahallesi’nde heyecan verici bir etkinlik gerçekleşti: Birlik Cemevi’nin temel atma töreni, İstanbul Valisi Davut Gül ve Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün katılımıyla gerçekleşti. Gül, birlik ve dayanışmanın yıllardır süren örnek bir örneğini sergileyerek, “Dışarıdan biri bize dokunmadığı müddetçe, bu kardeşliğimizi binlerce yıl daha sürdüreceğiz” dedi.

Hilal Mahallesi, Şehit Abdulrahmangazi Caddesi’nde düzenlenen temel atma töreni, İstanbul Valisi Davut Gül’ün yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Osman Boyraz, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, MHP Sancaktepe İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu, Birlik Cemevi Başkanı Korkmaz Şencer, Kartal Cemevi Dedesi Celal Özer ve Hilal Mahallesi halkının katılımıyla gerçekleşti. Muharrem ayının anlamıyla uyumlu olarak saz eşliğinde söylenen türkülerle başlayan tören, yapılan açıklamaların ardından Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’nün butonlara basmasıyla Birlik Cemevi’nin temelini attı.

Temel atma töreninde konuşan İstanbul Valisi Davut Gül, katkılarından dolayı Sancaktepe Belediyesi ve diğer yetkililere teşekkür ederek şunları dile getirdi: “Bugün burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu önemli işe tanıklık edeceğiz. Yolda gelirken Şeyma başkanım bana projeyi anlatırken çok anlamlı bir cümle sarf etti. Dedi ki, ‘Benim sözüm var’ ve bunu hayata geçirmemiz gerekiyordu. Bu süreçte arsa, proje ve finans aşamalarında önemli katkılar oldu. Bunun için teşekkür ediyoruz. Başarı, işbirliği ve dayanışmayla gelir; tıpkı ismindeki gibi birlikte yürütülen bir süreç oldu. Önceki valimiz ve şimdiki bakanımızın verdiği sözler, Şeyma başkanın öncülük etmesi ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cemevlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik iradesiyle birleştiğinde, bu güzellikler ortaya çıkıyor. İnşallah kısa süre içinde tamamlanır ve birlikte açılışını yaparız. Dışarıdan biri bize dokunmadığı sürece, yıllardır süren bu kardeşliğimizi binlerce yıl daha sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu projenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Belediye Başkanı Şeyma Döğücü de konuşmasında şunları belirtti: “Birlik Cemevi, farklı inanç ve kültürlere saygı gösteren, sevgi ve barışın hüküm sürdüğü bir ortam sunacak. Burası, ortak değerler etrafında kenetlenip bir arada olacağımız bir mekan olacak, diliyorum ki. Tevhidimiz bir, kitabımız bir, ezanımız bir, kıblemiz bir; işte bu şuurla temelini atacağımız Birlik Cemevi, Hilal Mahallesi ve Sancaktepe’nin büyük bir ihtiyacını karşılayacak. 600 metrekarelik bir arsa üzerine kurulacak olan cemevimiz 320 metrekaresi bina olacak. Canlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz ve sayın valimiz tarafından kaba inşaatı yapılacak. Sancaktepe halkı adına herkese teşekkür ediyorum.”

Temel atma töreni, katılımcıların samimi konuşmaları ve birlikte yaptıkları bu anlamlı adımı kutlamalarıyla sona erdi. İlerleyen günlerde Birlik Cemevi’nin tamamlanarak hizmete açılması, Sancaktepe ve çevre bölgelerdeki toplumun daha da güçlü bir birlik ve hoşgörü içinde yaşamasına vesile olacak. Bu önemli projeye destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar