Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Enflasyon inşaat maliyetlerine de yansıdı, Konut fiyatları daha fazla yükselebilir

Büyükçekmece inşaat mühendislerinden Erdem AYDIN, deprem sonrasında İstanbul’da yoğun talep aldıklarını belirtti.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) İnşaat Maliyet Endeksi, Nisan 2023 verilerini yayımladı. Buna göre, inşaat maliyet endeksi, 2023 yılı Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 1,03, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 52,99 arttı. Bir önceki aya göre malzeme endeksi yüzde 1,37, işçilik endeksi yüzde 0,18 arttı.

Büyükçekmece inşaat mühendislerinden Erdem AYDIN, deprem sonrasında İstanbul’da yoğun talep aldıklarını belirtti. Büyükçekmece’de kentsel dönüşüm diğer illerimize göre çok hızlandı fakat yaklaşan yaz aylarında bu hızın durağanlığa geçeceğini belirtti. Enflasyon baskısının konut üretimini de azalttığını söyleyen Aydın, ” Büyükçekmece yenileniyor umarım diğer ilçelerimiz de aynı hız ile büyük İstanbul depremi gelmeden dönüşümlerini tamamlarlar” dedi.

Güzelce bölgesinde yeni bir Villa projesine başlayan Aydın, ” İnşaat’da ekonomik aktivite kesinlikle durmamalı, Döviz kurları hemen hemen hergün artmakta ayrıca faiz artışlarıda bekleniyor her geçen gün tüm maliyetler artacak yatırımcı biraz daha elini çabuk tutmalı.” dedi.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar