Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Kentsel dönüşüm kredisi başvuruları Başladı! Yarısı Bizden kampanya kredisi Başvuru Linki haberimizde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Yarısı Bizden” kampanyasına ilişkin detaylar belli oldu.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Yarısı Bizden” kampanyasına ilişkin detaylar belli oldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından 11 ilde binlerce bina yıkılırken, milyonlarca vatandaşımız zor durumda kaldı. Tüm Türkiye yaralarını sarmak için mücadele etmeye devam ederken, deprem gerçeğinin bir daha bu kadar acı şekilde yaşamamak için ülke çapında kentsel dönüşüm seferberliği başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde kentsel dönüşümün en önemli olduğu şehirlerden biri olan İstanbul’da önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziosmanpaşa’da “Yarısı Bizden” kampanyasını açıkladı. Kentsel dönüşümde “Yarısı Bizden” kampanyası başlıyor. Bu kampanyayla birlikte kentsel dönüşüme giren evlerin maliyetinin yarısını devlet tarafından karşılanacak.

YARISI BİZDEN KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

26 Nisan Salı günü başlayacak ve 29 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek olan Yarısı Bizden kampanyasına ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Başvuru yapacak olan vatandaşlar, hangi bankalardan kentsel dönüşüm kredisi alabileceklerine dair araştırma yapmaya başladı.

Yarısı Bizden kampanyası kapsamında vatandaşlara kredi imkanı tanıyacak bankalar henüz resmi olarak açıklanmadı fakat her zaman olduğu gibi bu kampanyada da devlet bankalarından kredi alınabileceği düşünülüyor.

Bu kampanya kapsamında vatandaşlara kredi vereceği düşünülen bankalar şu şekilde:

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Türkiye Halk Bankası (Halkbank)

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ NASIL ALINIR?

Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilmek için öncelikli olarak bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun sonucu kullanılmaya başlayan kentsel dönüşüm kredisinin çekilebilmesi için başvuru sahibinin evinin riskli yapı olarak tanımlanması ya da riskli alan olarak belirlenen bir bölgede olması gerekmektedir.

Kentsel dönüşüm kredisinden:

  • Binalarını ya da iş yerlerinin yeniden inşa edilmesini isteyen mal sahipleri,
  • Riskli yapılarda en az 1 sene ikamet eden kiracılar,
  • Oturduğu konut ya da iş yeri riskli bulunan ve bu yapıdan taşınıp başka bir yapı satın almak isteyen kişiler kolayca faydalanabilmektedir. 

Bu şartları yerine getiren kişiler, kentsel dönüşüm kiracı yardımı haklarından yararlanmak istemedikleri takdirde,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın sağladığı faiz indirimi desteğinden faydalanabilirler.

https://www.turkiye.gov.tr/csb-yarisi-bizden-kentsel-donusum-kampanya-basvurusu

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar