Bize Ulaşın

Bilgi Bankası

İnşaat Sektöründeki Teknolojiler: Macintosh ile Bina

PR Newswire, ABD’deki inşaat sektörünün 2023’te %6,1 büyüyeceğini söylüyor. Bu yıl 1,42 trilyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Büyümenin ana itici faktörleri mevcut pazar ve teknolojidir. Geçmişten farklı olarak artık müteahhitler şantiyelerde dronları ve uygulamaları kullanıyor. 

Apple gibi teknoloji devleri, sektörü birçok adım ileriye taşımaya yardımcı oluyor. Yüksek kaliteli gadget’lar, işletim sistemleri ve uygulamalar geliştiriyor. Bunlardan biri AR destekli LiDAR tarayıcıdır. Şantiyelerde 3D videoların kaydedilmesine olanak sağlar. Diğer birçok teknoloji, Mac ile oluşturmanın gücünü artırıyor. 

Süper hızlı ve hafif MacBook 

Apple, MacBook’ları çok çeşitli şekillerde sürekli olarak geliştirmektedir. En yeni Mac’ler, hız için mükemmel olan çip işlemcileri kullanır. En son modellerden bazılarında 96 GB’a kadar RAM’ler ve 8 TB’lık SDD’ler bulunur. En yeni macOS Ventura, inşaat sektöründe kullanışlı olan çok çeşitli özelliklerle birlikte gelir. 

Bilgisayarlar hızlı, kompakt ve taşınabilecek ve kullanılabilecek kadar hafiftir. İnşaat profesyonelleri yakınlaştırma toplantılarına bağlanmak için Mac’i kullanabilir. Podcast’ler, mimari tasarımlar ve daha fazlasını oluşturmak için dizüstü bilgisayarlarını kullanıyorlar. İnşaat sektöründe kullanılabilecek çok çeşitli Mac uygulamaları bulunmaktadır.

Ekran alıntısı araçları

Snipping araçları bir süredir kullanılmaktadır. Başlangıçta, bilgisayar ekranlarında statik ekran görüntüleri almak için kullanılıyorlardı. Son zamanlarda araç, ekran görüntüsü yakalamaya yönelik gelişmiş özelliklerle geliştirildi. Ekranda bir şeyler anlatmayı ve video olarak paylaşmayı kolaylaştırıyor. Araç, inşaat sektöründe popülerlik kazanıyor. 

Profesyoneller, sitede dikkat edilmesi gereken detayları açıklayan ekran görüntüleri paylaşıyor. Araç, Windows kullanıcıları tarafından yaygın olarak bilinir. Birçok Mac kullanıcısı, bilgisayarlarında bir ekran alıntısı özelliği olup olmadığını bilmiyor. Mac’lerde ekran alıntısı aracı var mı diye sorup duruyorlar . Gerçekten de, Mac’in yalnızca bir değil, birden çok kesme aracı vardır. Sisteme yerleşiktir ve şekiller çizmenize, resimleri kırpmanıza, açıklama eklemenize ve kaydetmenize olanak tanır. 

LiDAR Tarayıcı

LiDAR Tarayıcı, geçtiğimiz günlerde Apple teknolojileri tarafından geliştirilmiştir. Teknoloji devi, bunu sürücüsüz araba sistemlerinde kullanmayı hedefliyordu. MacBook M serisi, macOS’lerinde LiDAR Tarayıcıyı içerir. Çevresindeki nesneleri 16 fit mesafeye kadar tarar. Kullanıcılar, profesyonel ortamda tarayıcının diğer kullanımlarını keşfetti. 

İnşaat sektöründe tarayıcı, binaların ve sitelerin 3D görüntülerini ve videolarını kaydetmeye yardımcı olur. Yazılım Mac’e kurulabilir ve yükleniciler, binaların metrekarelerini yakalamak için tarayıcının donanımını kullanır. Malzemelere karar verirken ve çizimleri gerçek binalarla karşılaştırırken yardımcı olur. Araç, inşaat sektöründe doğruluğu artırmaya yardımcı oluyor.

İnşaat CRM’si

Bir inşaat CRM’si, tüm iletişim verilerinin merkezi bir yerde depolanmasına yardımcı olur. Yükleniciler bunu teklifler, konuşmalar ve projeler için fırsatları izlemek için kullanır. Çalışanları yönetmek, müşterilerle iletişim kurmak ve programlar oluşturmak için kullanıyorlar. CRM’lerden biri, aşağıdakiler gibi çeşitli görevlerde yardımcı olan Bitrix24’tür:

• Pazarlama
• Fatura oluşturma
• Teklif oluşturma
• Müşteri adaylarını takip etme
• Projeleri yönetme
• İnşaat satış hattını yönetme

FastTrack Takvimi 10

Sezgisel bir inşaat uygulaması arıyorsanız, FastTrack Schedule 10 programı iyi bir seçimdir. İnşaat ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz harika şablonlara sahiptir. Araç, bütçenizi analiz etmenize ve proje ilerlemesini görüntülemenize olanak tanır. Çalışmayı planlamak, görevleri sıralamak ve bilgileri filtrelemek için kullanabilirsiniz. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için en iyisidir ve Mac’te iyi çalışır. 

Bilgisayar Kolaylığı

ComputerEase, inşaat sektörü için hepsi bir arada bir uygulamadır. Yüklenicilerin bütçe dahilinde kalmasına yardımcı olmak için maliyetlerin yönetimine yardımcı olur. İnşaat hesaplarının, bordrolarının ve maliyetlerinin takibi için kullanılır. Müşterileri, olası satışları, ekipmanı ve işçiliği yönetmeye yardımcı olur. Uygulama yalnızca macOS 11.0 veya sonraki sürümlerle çalışır ve M1 yongası veya sonraki sürümlere sahip Mac’ler gerektirir. Kullanıcılar, malzeme, işçilik ve ekipman maliyetleri gibi çeşitli türde raporlar üretebilir. 

Çözüm

Apple, inşaat sektöründe faydalı teknolojilerin geliştirilmesine öncülük ediyor. En son Mac serisi, yüksek hız, uzun ömürlü pil gücü ve taşınabilirlik ile üretilmiştir. Yapı sektöründeki profesyonellerin kullanabileceği benzersiz araçlara sahip macOS’a sahiptirler. Mac, sektörü iyileştirmeye yardımcı olan birçok üçüncü taraf uygulamasıyla çalışır. Araçlardan bazıları, kesme aracı, 3B tarama aracı ve inşaat CRM’sidir. Muhasebe, çalışanları yönetmek ve müşterilerle iletişim kurmak için araçlar vardır. 

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar