Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Metaverse gayrimenkulüne yatırım yapmak: VR entegrasyonunun faydaları ve potansiyeli

Junaid, başarılı bir blockchain girişimcisi ve fütüristtir. Junaid, 2018’de kendi emlak şirketi JG Design and Build’ı kurduktan sonra emlak sektörünün manzarasını dönüştürmeye çalıştı.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Metaverse emlak, kullanıcılara çok sayıda amaç için diğer insanlarla çevrimiçi olarak bağlantı kurabilecekleri bir yer sağlar. Bireyler dijitalleştirilmiş alanlarını oyun oynamak ve sosyalleşmek için kullanabilirken, içerik oluşturucular özel dijital etkinliklere erişim karşılığında ücret alarak mülklerinin içeriğinden para kazanabilir.

Metaverse gayrimenkulünün kapsamı geniştir, markalar sanal mülklerini hizmetlerinin reklamını yapmak, ürün lansmanları oluşturmak ve VR ve AR teknolojisi aracılığıyla benzersiz müşteri deneyimleri sağlamak için kullanabilir. Gayrimenkul yatırımcıları için bu sayısallaştırılmış arazi parselleri, tıpkı günlük hayatımızda olduğu gibi varlıkların geliştirilebileceği, değiştirilebileceği veya kiralanabileceği kazançlı bir fırsat sunuyor. Metaverse gayrimenkul için kullanım örnekleri sonsuzdur ve sanal gerçeklik (VR) olarak bilinen belirli bir sürükleyici teknolojinin kullanılmasıyla daha da geliştirilebilir.

Yıllar boyunca, sektörler arası çerçevenin oluşturulmasına katkıda bulunan birçok teknolojik gelişme oldu, ancak hiçbiri emlak sektöründe VR kadar yıkıcı olmadı. Yıllardır emlak geliştiricileri ve ajansları, mülklerin sürükleyici önizlemelerini veya yukarıdan aşağıya incelemelerini sağlamak için VR’yi uyguluyor, ancak tüketiciler ve yatırımcılar her zaman daha fazlasını talep ediyor.

Metaverse ile bu deneyimler VR ile birlikte geliştirilebilir ve markalara, yatırımcılara ve diğer paydaşlara bilinçli yatırım kararları vermeleri için ihtiyaç duydukları netliği sağlar.

Junaid Gulzar, CTO ve Windfall’ın kurucu ortağı.

Metaverse Emlak Yükselişi

Euronews’ten alınan bir rapora göre , metaverse emlak piyasasının 2022’den 2027’ye kadar %55,1’lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor. Paydaşlar arasında dijital varlık.

Rapor ayrıca, metaverse gayrimenkulünün, metaverse’deki sanal alan talebinin gerçek dünyadaki fiziksel alan talebiyle doğrudan ilişkili olduğu fiziksel gayrimenkul ile güçlü bir korelasyona sahip olduğunu gösteriyor.

Sanal gerçekliğin benimsenmesi, metaverse deneyimlerinin ve dolayısıyla metaverse’teki dijital özelliklerin artması için önemli bir atıf faktörüdür. Pek çok kuruluş yalnızca dijital mülkler oluşturmaya odaklanırken, gerçek potansiyel hem fiziksel hem de sanal varlıkların kesişme noktasında yatmaktadır – özellikle hem dijital hem de fiziksel varlıkların VR ve metaverse aracılığıyla özelleştirilmesine ve ince ayarına izin verebilen varlıklar.

Dijital Gayrimenkulün Faydaları

Metaverse gayrimenkulün en önemli faydalarından biri, küresel bir izleyici kitlesine hitap edebilecek bir dijital varlık yaratma yeteneğidir. Polygon tarafından yayınlanan bir makaleye göre , metaverse Land’e sahip olmak, bireylere fiziksel konum sınırlamaları olmadan fiziksel işlerinin veya mağazalarının dijital bir versiyonunu oluşturma fırsatı sunuyor. Bu, işletmelerin fiziksel bir konum oluşturmayla ilgili maliyetlere katlanmadan daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Metaverse gayrimenkulünün bir başka yararı da, önemli sermaye kazancı potansiyelidir. Metaverse içindeki sanal arazi ve mülke olan talep hızla artmakta ve dijital varlıkların değerini artırmaktadır. Sonuç olarak, metaverse Real Estate’teki erken yatırımcılar potansiyel olarak önemli sermaye kazançlarından yararlanabilir.

VR aracılığıyla Potansiyeli Ortaya Çıkarma

Sanal Gerçeklik (VR), kat planı incelemeleri ve sanal turlar sağlamak için gayrimenkul yatırımında giderek daha fazla kullanılıyor. Alıcılar, mülkler için sanal turlar oluşturarak, bir mülkün içinde sanal olarak dolaşarak bir mülkü uzaktan görüntüleyebilir. Bu, seyahat kısıtlamaları veya başka nedenlerle bir mülkü fiziksel olarak ziyaret edemeyen uluslararası alıcılar için özellikle yararlıdır. Alıcılar, VR kullanarak bir mülkü fiziksel olarak oradaymış gibi deneyimleyebilir ve mülkü satın alıp almama konusunda daha bilinçli kararlar vermelerine olanak tanır.

Sanal sahneleme ve 360 ​​derecelik sürükleyici turlar gibi eksiksiz bir hizmet paketi sunmak, yatırımcılar için deneyimi üst düzeye çıkarabilir ve yatırımcı güvenini büyük ölçüde artırabilir. Rahatlık, rahatlık ve güven, VR entegrasyonumuzun üç temel direğidir ve bu da onu kullanıcı deneyimi ve yatırım kararı için vazgeçilmez kılar.

Bir varlığı uzaktan görüntülemenin rahatlığı, hazırlama gibi birden fazla hizmete sahip olma lüksüyle birleştiğinde, paydaşlara iyi bilgilendirilmiş yatırım kararları alma konusunda güven verir. 

VR entegrasyonunun yetenekleri henüz çoğu kişi tarafından kullanılmadığı için, metaverse gayrimenkul potansiyeli sınırsızdır. Hiç şüphe yok ki, yatırımcılar artık ister ticari ister eğlence amaçlı olsun, dijital varlıklara yatırım yapmak için artan esneklik, şeffaflık ve erişilebilirliğe sahipler. Sermaye kazançları potansiyelinin yanı sıra küresel bir kitleye hitap edebilecek bir dijital varlık yaratma becerisine sahip olarak, VR’nin yatırımcıların kararları için deneyimler geliştirmeye ve iyileştirmeye devam edeceğine şüphe yok.

Bu teknolojiler ve yetenekler büyüdükçe, hem VR hem de metaverse için, metaverse gayrimenkul gelişmeye devam edecek ve bu yeni dijital sınırdan yararlanabilecek çok sayıda paydaşı çekecektir.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar