Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Fabrikalar İnşaat Demiri için Fiyat vermiyor!

Fabrikalar bugün inşaat demiri için  730-750 $ + KDV karşılığı TL fiyat kullandılar. Saat 15.30 itibariyle fabrikaların hepsi satışı ve fiyat vermeyi durdurdu

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Fabrikalar bugün inşaat demiri için  730-750 $ + KDV karşılığı TL fiyat kullandılar. Saat 15.30 itibariyle fabrikaların hepsi satışı ve fiyat vermeyi durdurdu. Birçok fabrika bu hafta fiyat vermezken bu sürecin gelecek haftaya kadar devam etmesi bekleniyor.

Fabrikalar inşaat demiri üretimi için yurt dışından hurda alımlarını arttırmaya başladılar. Gelen hurda talebi, hurda fiyatlarının sertçe artmasına sebep oldu. Öyle ki ithal hurda kanadında yüksek fiyatlardan bile tedarikçiler fiyat teklifi vermemeye başladılar. Hükümetin  deprem bölgesi için önümüzdeki 3-4 aylık dönemde 4 milyon tonluk demir talebi global piyasalarda hurda fiyatlarının artmasına neden oldu.

Fabrikaların ihracatı yok ve anlaşılan o ki bu tonajda demir talebi iç piyasadan karşılanabilecek. Cevher fiyatları yeniden 130 $’ın üzerine çıktı. Çin’de büyüme odaklı politikalar Çin’de demir fiyat artışlarını desteklemeye devam ediyor. İzmir hurda gemi söküm alanlarında fiyatlar bugün de 10 $ seviyesinde artış yaşadı.

İç piyasada inşaat demirine olan talep gün geçtikçe artıyor zira hava şartları çalışmaya müsaade ediyor. Birçok inşaat firması önümüzdeki süreçte demir bulmanın zorlaşacağını düşünerek bağlantılarını yapmaya başladılar. Önümüzdeki süreçte fiyat artış trendinin devam etmesi beklenmektedir.  Haber – Güleç demir aş.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar