Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Konut Kredi Kampanyasına Yoğun Talep!

Orta gelirli vatandaşların ev sahibi olması için hazırlanan yeni konut kampanyası yoğun ilgi gördü.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Orta gelirli vatandaşların ev sahibi olması için hazırlanan yeni konut kampanyası yoğun ilgi gördü. Kredi faizlerinin yüzde 0.69’a kadar düştüğü, vadenin 15 yıla çıktığı, ilk 3 yıl taksitlere Hazine desteği sağlanan kampanya için alıcılar ön talep oluşturmaya başladı.

16 Ocak’ta başlayacak kampanyanın konut piyasasını şimdiden hareketlendirdiğini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 1 haftada Antalya’da 20 bin, İstanbul’da 10 bin olmak üzere toplam 30 bin ön talep aldıklarını, satış ofislerinde trafiğin arttığını açıkladı.

ÜRETİMİ TEŞVİK EDECEK

Yeni konut finansman modelini ve yatırımlarını anlatmak için basınla bir araya gelen Altan Elmas, tüm dünyada yaşanan gelişmeler sonucunda konut maliyetinin ve fiyatların hızla arttığını, buna karşı alım gücünün azaldığını dile getirdi.

Böyle bir dönemde konuta erişimin kolaylaşması için yeni bir modele ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Elmas, “Bu ihtiyaca cevap vermek için, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ‘Yeni Konut Finansman Modeli ile Yeni Evim’ projesini hayata geçirdi. Aslında bu bir kampanya değil, yeni model. Bu yeni model vatandaşların konuta ulaşması için tarihi fırsat sunarken, üretimi de destekliyor. Her yıl 100 bin konutu bu şekilde üreterek hem sektörü büyütebilir hem de ev sahipliği oranını arttırabiliriz.

Biliyorsunuz azalan üretim kira ve konut fiyatında artışa neden oldu. Şimdi yeni model yatırım için bekleyen firmaları teşvik edecek, harekete geçirecek. Biz de bu dönemde 3 yeni projemizi öne çekerek kampanyaya destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar