Bize Ulaşın
yapihaber

Gönderi

Tarih:

En son tweet’inde, iş adamı, bir kasnağa güç verecek şekilde değiştirilmiş bir scooter videosu sunuyor. “Buluşun annesine ihtiyaç var.” Bu atasözü, insanların hayatı kolaylaştırmak için yeni teknolojiler yaratmasıyla defalarca doğrulandı.

Mahindra tarafından Twitter’a yüklenen bir videoda, bir grup inşaat işçisinin eski bir Scooter ile bir şantiyede ağır yükleri taşıdığı görülüyor . Video, bir şantiyede bir yere park edilmiş bir scooter üzerinde oturan bir adamla başlıyor. Diğeri çantalara bağlıyken, dönen bir tekerleğe metal çubuklarla scooter’a bağlanmış bir kasnağı tasvir ediyor. Adam scooter’ın gaz pedalını çevirirken, inşaat halindeki gökdelenin tepesine çimento çuvalları kaldırılıyor.

Videoyu paylaşan Mahindra, “Sanırım bu yüzden onlara ‘güç aktarma organları’ diyoruz. Araç motorlarının gücünden yararlanmanın birçok yolu var. Maliyeti getirildiğinde, bu bir e-scooter ile daha da iyi (ve daha sessiz!) olur. Hem ucuz hemde ikinci el olarak temin edilebilirler.”

6 Aralık’ta paylaşılan gönderi 303.000’den fazla görüntülendi ve takipcilerinden çok sayıda şaşkın ve müteşekkir yorum aldı . Kimisi çok beğenirken kimisi de bunun yıllardır uygulanan eski bir yöntem olduğuna dikkat çekti.

Bir Twitter kullanıcısı şu yorumu yaptı. “Bu, ana motor olarak dört zamanlı bir Dizel motor kullanılarak daha verimli bir şekilde yapılabilir . Dişliler vb. ile birlikte iki zamanlı 100 cc benzinli motor, sürtünme ve diğer ısı kayıpları için güç israfıdır. Sadece bir scooter motoru kullanmak uğruna bu bir yenilik değil.”

SSS

1. Mahindra Group’un sahibi kimdir?
Anand Mahindra, Mahindra grubu 2’nin sahibidir.

Anand Mahindra’nın firmasının net değeri nedir?
220 Milyon ABD Doları, Mahindra group’un net değeridir.


Sorumluluk Reddi Beyanı: Bu içerik harici bir ajans tarafından yazılmıştır. Burada ifade edilen görüşler, ilgili yazarların/kuruluşların görüşleridir ve Yapihaber.com (YP) görüşlerini temsil etmez. YP, içeriğinin hiçbirini garanti etmez, kefil olmaz veya onaylamaz ve bunlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sağlanan bilgilerin ve içeriğin doğru, güncel ve doğrulanmış olduğundan emin olmak için lütfen gerekli tüm adımları atın. YP, rapor ve içindeki herhangi bir içerikle ilgili açık veya zımni her türlü garantiyi burada reddeder.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar