Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Alya Mercan’da Oturumlar Başlıyor

BOSS4 Gayrimenkul, Beylikdüzü’nde hayata geçirdiği projesi ‘Alya Mercan’ı teslim ediyor. Toplam altı blokta inşa edilen ve 108 daireden oluşan proje..

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Alya Mercan

BOSS4 Gayrimenkul, Beylikdüzü’nde hayata geçirdiği projesi ‘Alya Mercan’ı teslim ediyor. Toplam altı blokta inşa edilen ve 108 daireden oluşan proje, geniş bahçesi ve hemen her dairede bulunan balkon avantajıyla ferah bir yaşam alanı sunuyor.

BOSS4 Gayrimenkul, Beylikdüzü’nün en değerli bölgelerinden Kavaklı’da hayata geçirdiği ‘Alya Mercan’ projesinde daire teslimlerine başladı. Toplam 6 bin 900 metrekare arazi üzerinde 4’er katlı altı blokta inşa edilen ve 108 daireden oluşan proje 1+1, 2+1, 3+1 ve 5+2 dubleks şeklinde planlandı. ‘Alya Mercan’, tüm bloklarını birleştiren geniş bahçesi, hemen her dairede bulunan balkon avantajıyla izole ve ferah bir yaşam alanı sunuyor. 

Beylikdüzü’nün merkezinde yer alan konumu, yatay mimari konsepti ve nefes aldıran atmosferiyle bölgeye yeni bir yaşam anlayışı kazandıran ‘Alya Mercan’, sosyal donatı alanlarıyla da dikkat çekiyor. ‘Alya Mercan’ sakinlerine spor salonu, sauna, Türk Hamamı, kapalı yüzme havuzu, otopark, çocuk oyun alanları ve yürüyüş alanlarını bir arada sunmakta.

Daima kazandıran projeler üretiyor

Alya Mercan’la lokasyonu ve sahip olduğu yatay mimari tasarımı ile bölgeye yeni bir yaşam konsepti kazandırdıklarını söyleyen BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş;

“2020’nin son çeyreğinde projelendirdiğimiz ‘Alya Mercan’ı hızla tamamlayarak teslim etmeye başladık. Yılların tecrübe ve bilgi birikimi sonucu hayata geçirdiğimiz projelerimizden olan ‘Alya Mercan’ da diğer projelerimiz gibi yatırımcısına her zaman kazandıran bir proje olarak tamamlandı. Beş yılda toplam sekiz proje, 631 adet konut ve 38 ticari gayrimenkulü zamanında teslim ettik. Biz her zaman, yüksek katma değerli ve yatırımcısına daima kazandıran projeler üretiyor ve başladığımız projeleri zamanında teslim ediyoruz” dedi.

Yapı Haber, İnşaat Haberleri - Güncel Ticari ve Konut Proje Kampanyaları - Özgün Yapı ve İnşaat Haber Sitesi.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emlak Gündem

Kentsel dönüşüm kredisi başvuruları Başladı! Yarısı Bizden kampanya kredisi Başvuru Linki haberimizde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Yarısı Bizden” kampanyasına ilişkin detaylar belli oldu.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Gönderen

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Yarısı Bizden” kampanyasına ilişkin detaylar belli oldu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından 11 ilde binlerce bina yıkılırken, milyonlarca vatandaşımız zor durumda kaldı. Tüm Türkiye yaralarını sarmak için mücadele etmeye devam ederken, deprem gerçeğinin bir daha bu kadar acı şekilde yaşamamak için ülke çapında kentsel dönüşüm seferberliği başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde kentsel dönüşümün en önemli olduğu şehirlerden biri olan İstanbul’da önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziosmanpaşa’da “Yarısı Bizden” kampanyasını açıkladı. Kentsel dönüşümde “Yarısı Bizden” kampanyası başlıyor. Bu kampanyayla birlikte kentsel dönüşüme giren evlerin maliyetinin yarısını devlet tarafından karşılanacak.

YARISI BİZDEN KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

26 Nisan Salı günü başlayacak ve 29 Mayıs Pazartesi gününe kadar devam edecek olan Yarısı Bizden kampanyasına ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Başvuru yapacak olan vatandaşlar, hangi bankalardan kentsel dönüşüm kredisi alabileceklerine dair araştırma yapmaya başladı.

Yarısı Bizden kampanyası kapsamında vatandaşlara kredi imkanı tanıyacak bankalar henüz resmi olarak açıklanmadı fakat her zaman olduğu gibi bu kampanyada da devlet bankalarından kredi alınabileceği düşünülüyor.

Bu kampanya kapsamında vatandaşlara kredi vereceği düşünülen bankalar şu şekilde:

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Türkiye Halk Bankası (Halkbank)

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ NASIL ALINIR?

Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilmek için öncelikli olarak bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun sonucu kullanılmaya başlayan kentsel dönüşüm kredisinin çekilebilmesi için başvuru sahibinin evinin riskli yapı olarak tanımlanması ya da riskli alan olarak belirlenen bir bölgede olması gerekmektedir.

Kentsel dönüşüm kredisinden:

  • Binalarını ya da iş yerlerinin yeniden inşa edilmesini isteyen mal sahipleri,
  • Riskli yapılarda en az 1 sene ikamet eden kiracılar,
  • Oturduğu konut ya da iş yeri riskli bulunan ve bu yapıdan taşınıp başka bir yapı satın almak isteyen kişiler kolayca faydalanabilmektedir. 

Bu şartları yerine getiren kişiler, kentsel dönüşüm kiracı yardımı haklarından yararlanmak istemedikleri takdirde,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın sağladığı faiz indirimi desteğinden faydalanabilirler.

https://www.turkiye.gov.tr/csb-yarisi-bizden-kentsel-donusum-kampanya-basvurusu

Devamını Oku

Emlak Gündem

Metaverse gayrimenkulüne yatırım yapmak: VR entegrasyonunun faydaları ve potansiyeli

Junaid, başarılı bir blockchain girişimcisi ve fütüristtir. Junaid, 2018’de kendi emlak şirketi JG Design and Build’ı kurduktan sonra emlak sektörünün manzarasını dönüştürmeye çalıştı.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Gönderen

Metaverse emlak, kullanıcılara çok sayıda amaç için diğer insanlarla çevrimiçi olarak bağlantı kurabilecekleri bir yer sağlar. Bireyler dijitalleştirilmiş alanlarını oyun oynamak ve sosyalleşmek için kullanabilirken, içerik oluşturucular özel dijital etkinliklere erişim karşılığında ücret alarak mülklerinin içeriğinden para kazanabilir.

Metaverse gayrimenkulünün kapsamı geniştir, markalar sanal mülklerini hizmetlerinin reklamını yapmak, ürün lansmanları oluşturmak ve VR ve AR teknolojisi aracılığıyla benzersiz müşteri deneyimleri sağlamak için kullanabilir. Gayrimenkul yatırımcıları için bu sayısallaştırılmış arazi parselleri, tıpkı günlük hayatımızda olduğu gibi varlıkların geliştirilebileceği, değiştirilebileceği veya kiralanabileceği kazançlı bir fırsat sunuyor. Metaverse gayrimenkul için kullanım örnekleri sonsuzdur ve sanal gerçeklik (VR) olarak bilinen belirli bir sürükleyici teknolojinin kullanılmasıyla daha da geliştirilebilir.

Yıllar boyunca, sektörler arası çerçevenin oluşturulmasına katkıda bulunan birçok teknolojik gelişme oldu, ancak hiçbiri emlak sektöründe VR kadar yıkıcı olmadı. Yıllardır emlak geliştiricileri ve ajansları, mülklerin sürükleyici önizlemelerini veya yukarıdan aşağıya incelemelerini sağlamak için VR’yi uyguluyor, ancak tüketiciler ve yatırımcılar her zaman daha fazlasını talep ediyor.

Metaverse ile bu deneyimler VR ile birlikte geliştirilebilir ve markalara, yatırımcılara ve diğer paydaşlara bilinçli yatırım kararları vermeleri için ihtiyaç duydukları netliği sağlar.

Junaid Gulzar, CTO ve Windfall’ın kurucu ortağı.

Metaverse Emlak Yükselişi

Euronews’ten alınan bir rapora göre , metaverse emlak piyasasının 2022’den 2027’ye kadar %55,1’lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor. Paydaşlar arasında dijital varlık.

Rapor ayrıca, metaverse gayrimenkulünün, metaverse’deki sanal alan talebinin gerçek dünyadaki fiziksel alan talebiyle doğrudan ilişkili olduğu fiziksel gayrimenkul ile güçlü bir korelasyona sahip olduğunu gösteriyor.

Sanal gerçekliğin benimsenmesi, metaverse deneyimlerinin ve dolayısıyla metaverse’teki dijital özelliklerin artması için önemli bir atıf faktörüdür. Pek çok kuruluş yalnızca dijital mülkler oluşturmaya odaklanırken, gerçek potansiyel hem fiziksel hem de sanal varlıkların kesişme noktasında yatmaktadır – özellikle hem dijital hem de fiziksel varlıkların VR ve metaverse aracılığıyla özelleştirilmesine ve ince ayarına izin verebilen varlıklar.

Dijital Gayrimenkulün Faydaları

Metaverse gayrimenkulün en önemli faydalarından biri, küresel bir izleyici kitlesine hitap edebilecek bir dijital varlık yaratma yeteneğidir. Polygon tarafından yayınlanan bir makaleye göre , metaverse Land’e sahip olmak, bireylere fiziksel konum sınırlamaları olmadan fiziksel işlerinin veya mağazalarının dijital bir versiyonunu oluşturma fırsatı sunuyor. Bu, işletmelerin fiziksel bir konum oluşturmayla ilgili maliyetlere katlanmadan daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlar.

Metaverse gayrimenkulünün bir başka yararı da, önemli sermaye kazancı potansiyelidir. Metaverse içindeki sanal arazi ve mülke olan talep hızla artmakta ve dijital varlıkların değerini artırmaktadır. Sonuç olarak, metaverse Real Estate’teki erken yatırımcılar potansiyel olarak önemli sermaye kazançlarından yararlanabilir.

VR aracılığıyla Potansiyeli Ortaya Çıkarma

Sanal Gerçeklik (VR), kat planı incelemeleri ve sanal turlar sağlamak için gayrimenkul yatırımında giderek daha fazla kullanılıyor. Alıcılar, mülkler için sanal turlar oluşturarak, bir mülkün içinde sanal olarak dolaşarak bir mülkü uzaktan görüntüleyebilir. Bu, seyahat kısıtlamaları veya başka nedenlerle bir mülkü fiziksel olarak ziyaret edemeyen uluslararası alıcılar için özellikle yararlıdır. Alıcılar, VR kullanarak bir mülkü fiziksel olarak oradaymış gibi deneyimleyebilir ve mülkü satın alıp almama konusunda daha bilinçli kararlar vermelerine olanak tanır.

Sanal sahneleme ve 360 ​​derecelik sürükleyici turlar gibi eksiksiz bir hizmet paketi sunmak, yatırımcılar için deneyimi üst düzeye çıkarabilir ve yatırımcı güvenini büyük ölçüde artırabilir. Rahatlık, rahatlık ve güven, VR entegrasyonumuzun üç temel direğidir ve bu da onu kullanıcı deneyimi ve yatırım kararı için vazgeçilmez kılar.

Bir varlığı uzaktan görüntülemenin rahatlığı, hazırlama gibi birden fazla hizmete sahip olma lüksüyle birleştiğinde, paydaşlara iyi bilgilendirilmiş yatırım kararları alma konusunda güven verir. 

VR entegrasyonunun yetenekleri henüz çoğu kişi tarafından kullanılmadığı için, metaverse gayrimenkul potansiyeli sınırsızdır. Hiç şüphe yok ki, yatırımcılar artık ister ticari ister eğlence amaçlı olsun, dijital varlıklara yatırım yapmak için artan esneklik, şeffaflık ve erişilebilirliğe sahipler. Sermaye kazançları potansiyelinin yanı sıra küresel bir kitleye hitap edebilecek bir dijital varlık yaratma becerisine sahip olarak, VR’nin yatırımcıların kararları için deneyimler geliştirmeye ve iyileştirmeye devam edeceğine şüphe yok.

Bu teknolojiler ve yetenekler büyüdükçe, hem VR hem de metaverse için, metaverse gayrimenkul gelişmeye devam edecek ve bu yeni dijital sınırdan yararlanabilecek çok sayıda paydaşı çekecektir.

Devamını Oku

Çok Okunanlar