Bize Ulaşın

Bilgi Bankası

Plywood Fiyatları Altınla Yarışıyor!

Son zamanlarda inşaat sektöründe kullanılan en popüler malzemeler arasında kontraplak ve plywood gelmektedir.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

plywood fiyatları

Plywood, ince ağaç katmanlarından üretilen bir ahşap levha çeşididir. Günümüzde en çok kullanılan ahşap ürünlerinden biridir. Plywood, esnek, ucuz, kolay ugulanabilir, tekrar kullanılabilir ve kolay temin edilebilir bir üründür. Diğer ahşap panellere göre çatlamaya daha dayanıklı olması, bükülmeye elverişli olması ve yüksek dirençli bir malzeme olması nedeniyle plywood tercih edilir.


Plywood RusyaFinlandiyaBrezilyaEndonezyaMalezyaŞiliRomanyaHindistan ve diğer bir çok ülkenin plywood ürünleri bulunmaktadır.

Sizler için Şengüller kereste Fikri Şengül ile bir söyleşi yaptık.

Plywood ve Kontraplak ?

“Son zamanlarda inşaat sektöründe kullanılan en popüler malzemeler arasında kontraplak ve plywood gelmektedir. Şengüller firmamız uzun yıllardır sektöre katkı sağlamaktadır. İnşaat sektöründe talep gören bu ürünleri müşterilerimize temin etmekteyiz. Şengüller firmamız müşteri memnuniyetini en mükemmel şekilde sağlamaktadır. Üretim aşamasından teminat süresine kadar her şeyi en profesyonel şekilde halletmektedir.”

Fiyatlar el yakıyor bir gevşeme olacak mı?

“İster yerli olsun ister ithal plywood her halükarda artış göstermektedir. Maalesef tamamen dolara endeksli bir ülkede üretimin içerisindeyiz. Bu yüzden dolar ve enflasyon kaynaklı Kereste malzemelerinin fiyat artışları önümüzde ki günlerde devam edecektir.”

 Fikri Şengül; “Son yıllardaki gelişmelere bağlı olarak ciddi anlamda çok geri gelen Rus plywood ürünlerinin, Ukrayna Savaşı ile birlikte oluşan gelişmelere bağlı olarak tekrar yükselişe geçti.

Türkiye’de Pazar yapısının yeniden şekillenmeye başladığının altını çizerek, “Biz Türkiye Merkezli bir firma olarak, başta bölgesel kısmen global anlamda plywood/kontrplak dağıtım organizasyonunu uzun yıllardır sürdürmekteyiz.

Bu dönemde oluşan gelişmeler her şeyi yeniden şekillendiriyor. Avrupa’nın ve ona yakın ülkelerin Rus mallarını almamasına bağlı olarak Türk Plywood/kontrplak ürünlerinin ihracat tarafında önünü açmasına ve Rus mallarının Türkiye’deki Pazar payını arttırmasına yol açmakta” dedi.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar