Bize Ulaşın

Emlak Gündem

KORONA VAR ANCAK O TAPULU EVİNE GİREMİYOR!

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Bundan aylar önce, Bahçelievler Metroport Avm ve Ümraniye Canpark Avm ortağı Yusuf Hamzaoğlu ölümünün ardından, kızı Yurdan AYDIN İki kardeşi İş adamı Yüksel Hamzaoğlu ve Yılmaz Hamzaoğlu’na mirastan mal kaçırdıkları gerekçesiyle dava açtı.

İstanbul’un büyük inşaat şirketlerinden birisinin sahibi olan Yusuf Hamzaoğlu ve kardeşleri M. H., O. H. ile H. H. 1974’de kurdukları inşaat firmalarını 2000 yılların hemen başında bedelsiz şekilde 2.nesil olan çocuklarına devrettiklerini iddia eden Yurdan Aydın, Daha önce firma hisselerini kardeşlerime bedelsiz devreden babam Yusuf Hamzaoğlu oğullarının bana bir mal bırakmayacağını düşündüğü ve şirket hisselerini verdikten sonra onu dinlemediklerini gördüğü için ölmeden önce üzerinde ki malları onlara vermedi. Yaşıyorken Selimpaşa’ya yaptığı bir müstakil binanın bir dairesine beni yerleştirdi ve ben bu daireye tüm eşyalarımı aldım yazları burada çocuklarımla yaşıyordum. Vefatı sonrası ise bu daireler Anneme, diğer kardeşlerime ve bana intikal etti.

“Burada bedelsiz olarak firmanın hisselerini de babamdan aldıklarını öğrenmiş oldum”

Burada bedelsiz olarak firmanın hisselerini de babamdan aldıklarını öğrenmiş oldum ve avukata gittim. Bu sırada selimpaşada ki dairelere kredi çekmeye çalışan Şekav Derneği Başkan yardımcısı abim Yüksel Hamzaoğlu amcasının oğlu olan M. H.’na oğlumu aratıp kefaliyet ve ipotek imzalamam için zorladı. İmzalamazsak benimle ve çocuklarımla uğraşacağını belirtti. Bende sinirlenerek Firma için ve babamdan kalan mallara ipotek koyulmaması için gerekli davayı açtırdım. Babamın üstünden bize intikal eden mallar içinde mahkemenin bizi haklı bulmasıyla ihtiyati tedbir kararı kondu.

Firmaya konan ihtiyati tedbir firmanın kendini idame ettirebilmesi için kalktı. Davalar devam etmekte. Ancak geldiğimiz noktada hem kardeşlerim hem de annem kardeşlerimin dolduruşuna gelerek bana düşmanca tavırlar sergilemektedir, Selimpaşa’da bulunan dairemin ve Müstakil bina giriş kapılarının tüm kilitlerinin değiştirildiğini öğrendim belkide içerideki eşyalarımda gasp edildi. Aynı binada hem annemin hemde kardeşlerimin oturdukları daireler olmasına rağmen, Tapulu evime benim girmeme 2 yıldır izin verilmiyor.

Ayrıca benim dava açmam ile bir kızı ve 4 oğlu bulunan amcalarımdan O. H. çocuklarından hisselerini geri aldı. Tüm bu yaşananlara rağmen dava sürekli uzamakta, babam vefat ettikten sonra önce 80 milyon + kdv olan Bahçelievler Metroport Avm’de ki hisselerini 47 milyon + kdv’ye rayiç bedelinin de neredeyse altında sattılar şimdide Ümraniye Canpark Avm’yi satmaya çalışıyorlar firmanın üstündeki malları da dava süresince rayiç bedeller üzerinden başka firmalara ve şahıslara satmaktalar.

Malı ve gücü ile çevresi yerinde olan abim Yüksel Hamzaoğlu ve kardeşim Yılmaz Hamzaoğlu beni akrabalarıma karşı yalan yanlış sözlerle kötülemektedir. Benim tek istediğim adaletin tecilli edip miras haklarıma kavuşmam. En çok üzüldüğüm nokta da daha önce babam olmasaydı ne yapardık, babamın sayesinde çocuklarımızı okutuyoruz, babamın sayesinde Florya ve Basınköy’de oturuyoruz diyen kardeşlerimin babam öldükten sonra o ne verdi ki bize hepsini biz başardık demeleri..

Şuan kirada oturuyorum ve yaşanan Corona vakalarından dolayı evime gitmek istiyorum ancak benim ve çocuklarımın şahsi faturalı eşyalarımın bulunduğu evime almıyorlar, akrabalarımıza benim için hakaretlerde bulunmaktadırlar. Buradan iç işleri bakanlığımıza da rica ediyorum herkes evinde kalsın deniyor ancak benim kardeşlerim benim kendi evime girmemi engelliyorlar ve beni tehdit ediyorlar. Nitekim davalar devam etmekte olsa da böyle bir dönem içerisinde Devlet büyüklerimizin yardımlarını rica ediyorum. Dedi.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar