Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Yabancılara Rekor Konut Satışı!

Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği Başkanı Faruk Akbal, “Türkiye’ye seyahat edemeyen yabancıların ilgisini dernek olarak Facetime, Zoom, Skype ve WhatsApp şeklinde online platformlara taşıdık” dedi.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği Başkanı Faruk Akbal, “Türkiye’ye seyahat edemeyen yabancıların ilgisini dernek olarak Facetime, Zoom, Skype ve WhatsApp şeklinde online platformlara taşıdık” dedi.

Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği (GİGDER) Başkanı Faruk Akbal, yabancılara online meydana getirilen konut satış tutarının mart ayında 100 milyon lirayı aştığını anlatım etti.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle mart ayı itibarıyla yabancılara online satışların başladığını söyleyen Akbal, “Yenilikçi bakış açısı, teknolojik imkanlar ve ülkemizin sağlıkta yakaladığı ivmeyi kullanarak uluslararası alanda talep oluşmasını sağladık ve bu talepler dijital araçlarla ön satış ve rezervasyona dönüştü.” diye konuştu. Akbal, martta 120 gayrimenkulün satış ve rezervasyonunu online platformlar üzerinden gerçekleştirdiğini anlatım ederek, “Elde edilen 100 milyon lirayı aşan satış ve rezervasyon, GİGDER üyelerinin gelişmelere karşı aldığı hızlı aksiyon ve benimsediği yenilikçi yaklaşımla ortaya koyduğu bir performanstır. Aynı zamanda piyasada güzel şeyler de bulunduğunun resmidir. Öte yandan aslen değişen trendlere ülkemizin ve şirketlerimizin hızlıca ayak uydurduğunun da bir göstergesidir.” Dedi.

“Sektör Hızla Değişiyor”

Koronavirüs ondan sonra gayrimenkul sektöründe pazarlama, satış ve idare süreçlerinde büyük bir dönüşüm gerçekleştiğini anlatım ederek, “Proptech ile sanal ve artırılmış gerçeklik elde eden teknolojiler, otomasyonlar, CRM hizmetleri, dijital hedefli reklam ve ilan servisleri, kitle fonlama, blokchain ve danışman skorları şeklinde birçok mevzuda sektör hızla değişiyor.

Ayrıca yabancılara ilişkin işlem başvuruları başta olmak üzere, yetki belgesi olan emlak işletmelerinin muamele başlatabilmesi gibi muhtelif fonksiyonlara ihtiyacımız var.” değerlendirmesinde bulundu.” Dedi.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar