Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Şehre Uzak Arsa ve Konut Alımı Arttı!

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Şehir Dışında Konut Ve Arsa Alımları Arttı!

Didim Emlakport Gayrimenkul Kurucu Ortağı M. Salih Karababa, koronavirüs sonrası arsa ve kırsal kesimlerden gayrimenkul satışlarında artış yaşandığını kaydetti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sonrası gayrimenkul tercihleri de değişti. Önceleri merkezi bölgelere yakın gayrimenkuller rağbet görürken, salgın sonrası şehir dışında kalan bölgelere ilgi arttı. Didim Emlakport Gayrimenkul Kurucu Ortağı M. Salih Karababa, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük kentlerde yaşayanların daha kırsal kesimlerde bulunan arsa ve gayrimenkul alımlarına yöneldiğini ifade etti.

Arsa ve gayrimenkul alım-satımı büyük şehirlerde şu an için şehir dışına çıkma yasağı olsa da sınır tanımıyor. Birçok firmanın evden çalışma kararı aldığına dikkat çeken Karababa, özellikle büyük şehirlerde doğup büyümüş beyaz yakalıların Ege kırsallarındaki arsalara yoğun talep gösterdiğini vurguladı.

Fiyatlar Ne Durumda? 

Karababa, Didim, Marmaris, Bodrum, Antalya gibi hem tarihi hem de doğasıyla öne çıkan bölgelerde özellikle arsa alımlarının sayısında çok fazla artış yaşandığını söyleyerek, bilinçli vatandaşların kırsal kesimlere gözlerini çevirdiğini ifade etti. Fiyatlar konusunda da açıklama yapan Karababa, denize yakın, kırsal bölgelerde arsa ve gayrimenkul fiyatlarının hala uygun olduğuna dikkat çekerek, kısa bir süre içerisinde fiyatların artabileceğini bu sebeple de hem kârlı hem de sağlıklı bir yatırım yapmak isteyenlerin ellerini çabuk tutmalarını tavsiye etti.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar