Bize Ulaşın

Emlak Gündem

İtalya’da 1 Euro’ya ev satan kasabalar!

İtalyan kasabaları verdikleri göçler nedeni ile yavaş yavaş boşalmaya başlarken kasabalardaki yönetimler yeni yerleşimciler için büyük fırsatlar sunuyor.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

İtalya’nın pek çok kasabası hayalet şehre dönüşürken İtalyanlar çareyi kasabalarda boşalan evler için 1 Euro gibi temsili bir para ile satışa çıkarmakta buldu.

İtalyan kasabaları verdikleri göçler nedeni ile yavaş yavaş boşalmaya başlarken kasabalardaki yönetimler yeni yerleşimciler için büyük fırsatlar sunuyor.

  1 EURO ÖDEYEREK İTALYA’DA NASIL EV ALINIR?
Konu hakkında özel bir yazı hazırlayan Euro News’den Burak Ortahamamcılar İtalyan kasabaları tarafından sunulan büyük fırsatları gündeme getirdi.  Pek çok İtalyan kasabasının yeni yerleşimciler için sunmuş oldukları fırsatları değerlendiren Ortahamamcılar sadece 1 Euro ödeyerek İtalyan kasabalarında ev sahibi olunabileceğini dile getirdi.  Söz konusu satılık evler için başvurular genelde ilgili kasabaların yerel yönetimleri tarafından açılan resmi internet siteleri üzerinden yapılıyor. 

Dış göçler nedeni ile artık tamamen boşalma noktasına gelen kasabalarda yönetimler ilgiyi arttırmak için boşalan evleri sadece 1 Euro gibi son derece düşük bir bedelle temsili fiyatlar biçerek satışa sunuyor.  Bu kasabalardan  biri de Napoli yakınlarında bulunan ve Ortaçağ kasabası olarak anılan Bisaccia olarak öne çıkıyor. Halk arasında nazik kasaba unvanı ile anılan kasabada pek çok ev için 2019 yılından bu yana satışlar sürse de henüz satılmamış çok sayıda ev bulunuyor. 

İTALYA’DA 1 EURO’YA EV SATILAN KASABALAR

  Liste şu şekide; -Zungoli -Mussomeli -Gangi -Salemi -Bivona -Ollalai Campania bölgesinde de yine 1 Euro bedelle satılan evler bulunuyor. Bu kasabanın diğer kasabalardan en büyük farkı ise evlerin bizzat Bissaccia Belediyesi tarafından satışa sunulması ki bu da prosedürlerin büyük oranda azalması anlamına geliyor. 

Yine Zungoli, Sicilya adasındaki Mussomeli, Gangi, Salemi ve Bivona ile Sardunya Adası’ndaki Ollalai kasabalarında da 1 Euro bedelle satılık ev ilanları bulunuyor.  Evlerden satın almak isteyen kişilerin ise belediyeler tarafından belirlenen tadilat raporlarına uygun olarak evleri onarmaları ve ardından ikametgah taahhüdü vermeleri isteniyor.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar