Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Web Tapu Üzerinden 30 Bin Ev Alındı!

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Koronavirüs önlemleri nedeniyle tapu işlemlerinin web tapu üzerinden de yapılmaya başlanması ile 29 bin 748 konut, online olarak satıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yapılan düzenlemeler yaşamın her alanına yayılmış durumda. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünce yapılan düzenlemeye göre ev alım-satım işlemleri web tapu üstünden yapılıyor. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu ve kadastro başvurularının, 18 Mart’tan itibaren koronavirüs tedbirleri kapsamında “Web Tapu” sistemi üzerinden (https://webtapu.tkgm.gov.tr) online olarak yapılması kararı alındı. 

113 Bin 28 İşlem Yapıldı

Alınan karar sonrası 18-31 Mart arası tapuda online olarak toplam 113 bin 28 işlem yapıldı. Web Tapu üzerinden yapılan işlemler Türkiye genelinde 29 bin 748 konut satışı şeklinde gerçekleşti. En fazla konutun satıldığı şehir, 18 Mart’tan itibaren ay sonuna kadar 15 bin konutun el değiştirdiği İstanbul oldu. İstanbul’da ise en çok konut satışı; Esenyurt, Pendik, Ümraniye, Küçük Çekmece ve Kadıköy’de yapıldı. Online konut satışı konusunda İstanbul’u 8 bin 674 konut ile Ankara ikinci, 6 bin konut ile İzmir üçüncü sırada yer aldı. İzmir’i 4 bin 496 ile Antalya ve 4 bin 149 satış ile Bursa takip etti. Online konut satışının en yoğun olduğu diğer iller ise Konya, Mersin, Manisa, Gaziantep, Balıkesir, Kocaeli, Adana, Aydın, Tekirdağ ve Muğla şeklinde belirtildi.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar