Bize Ulaşın

Emlak Gündem

Konut Kredileri Ne Olacak?

Bankalar, ekonomiyi ciddi anlamda sarsan corona virüsünün etkilerini azaltman için önlem paketleri oluşturdular. Peki, konut kredileri ertelendi mi?

yapihaber

Gönderi

Tarih:

Bankalar, ekonomiyi ciddi anlamda sarsan corona virüsünün etkilerini azaltman için önlem paketleri oluşturdular. Peki, konut kredileri ertelendi mi? 

Tüm dünyayı alarma geçiren corona virüsünün şirketler ve vatandaş üzerindeki etkilerini azaltmak için birçok şirkette olduğu gibi bankalar nezdinde de önlemler alınmaya başlandı. Vatandaşların aklındaki soru ise, kredi ödemeleri ertelendi mi?” Açıklanan önlem paketine göre bazı bankalar borçları üçer ay süre ertelerken bazıları ise çalışanlarının maaşlarını ödeyebilmeleri için işletmelere uygun koşullarda kredi imkanları yaratıyor. Peki, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank bireysel ve konut kredileri ertelendi mi? İşte bankaların corona paketleri…

3 Aya Kadar Ertelenebilecek

Kamu bankalarından olan Vakıfbank, mevcut kredilerde yeniden yapılanma olacağını duyurarak şehir içi toplu taşıma ve turizm gibi corona sıkıntısından etkilenen sektörlerin 12 aya kadar ödemesiz yapılandırmaya tabi tutulacağını belirtti. Bunun yanında Vakıfbank’tan kullanılan konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi de 3 aya kadar ertelenebilecek.

Halkbank 31 Mart 2020 tarihine kadar taksit, faiz ya da anapara ödeyemeyen şirketlerin bireysel müşterilerinin ödemelerini öteleyebileceğini açıkladı.

Bunun yanında Ziraat Bankası’ndan da kredilerde ödeme erteleme yönünde açıklama yapıldı.

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar