Bize Ulaşın

Emlak Gündem

İnşaat Firmaları Stratejilerini Hemen Değiştirmeli

İzmir konut sektöründe endişeye yol açan koronavirüs tehdidi sonrası uzmanlar inşaat sektöründe süreci ağır hasar almadan atlatabilmek için strateji değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyorlar.

yapihaber

Gönderi

Tarih:

İzmir konut sektöründe endişeye yol açan koronavirüs tehdidi sonrası uzmanlar inşaat sektöründe süreci ağır hasar almadan atlatabilmek için strateji değiştirilmesi gerektiğini ifade ediyorlar. 

Koronavirüs tehdidi tüm dünyayı sarsmaya devam ederken, süreçler tüm sektörde endişe ile takip ediliyor. Gayrimenkul sektöründe sürecin ağır hasar almadan atlatılabileceği konuşulurken, İzmir’de konutlara görücü bile bulunmadığı belirtiliyor.

Gayrimenkul PR şirketi, koronavirüs tehdidinin İzmir’de konut sektörünü negatif etkilediğini ifade ederek , ‘sektörde donma etkisi yaşanıyor ve talep yok denecek kadar az. İnşaat firmaları ve mülk sahipleri süreci ağır hasar almadan atlatmaları için pazarlama stratejilerini hemen değiştirmeli’ şeklinde uyarıda bulundu. 

Şirket, konut kredisi faizlerinin düşmesinden sonra İzmir’de alt gelir grubuna hitap eden konutlarda hareketlilik yaşandığını, daha üst segmentlerde yer alan konutlarda ise durağanlığın sürdüğünü belirterek şu öneride bulundu: ‘Korona virüsü tehdidine karşı İzmir halkı ‘sıkı duruş’ tavrı sergiliyor ve acil ihtiyaçları dışında dışarı çıkmıyor. İzmir’de, halı hazırda müşteri bekleyen çok sayıda sıfır ve ikinci el konutlar, değil alıcı, görücü bile bulamıyor. Hal böyle olunca inşaat şirketleri ve mülk sahipleri pazarlama stratejilerini hemen değiştirmeli’ 

Yapılması Gereken: Öngörmek!

Piyasanın sars virüsünde yaşanan ekonomik dengesizlikten daha sert bir şekilde baskı altında kaldığını söyleyen Gayrimenkul PR şirketi, bu dönemde bekle-gör yerine öngörme politikalarının izlenmesi gerektiğini ifade ederek, şu önerileri sıraladı: ‘Normalleşme sürecine ne zaman girileceği belli olmadığı için inşaat firmaları ve mülk sahipleri düşünce üretmeden ‘bekle gör’ politikası izliyor. Oysaki yapılması gereken, ‘öngörmektir’. Rekabet üstünlüğü sağlayacak stratejiler şimdi uygulanmalıdır. İnşaat şirketleri ve mülk sahipleri üst gelir gurubuna yönelik gayrimenkullerin satışını klasik yöntemler ile artık yapamayacaklar. Olağanüstü şartlar, olağanüstü stratejileri zorunlu kılmaktadır.’

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunanlar