Bize Ulaşın

Konut Projeleri

DAP Yapı, Nişantaşı Projesini Bu Yıl Tanıtacak!

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İhalesini kazandığımız Nişantaşı projemizin lansmanına bu yıl içinde çıkacağız” dedi.

DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “İhalesini kazandığımız Nişantaşı projemizin lansmanına bu yıl içinde çıkacağız” dedi. 

Yeni bir yatırım hamlesine girecek olan DAP Yapı, Çekmeköy ve Nişantaşı projeleri için kolları sıvadı. DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Son 10 yıla, hatta 20 yıla baktığınızda Türkiye’de gayrimenkulün kazandırdığını hiçbir yatırım kazandıramadı. Son dönem projelerimizden İstmarina’da metrekaresi 4 bin TL’den satışa çıkmıştık. Projenin son bağımsız birimlerini metrekare bedeli 14-17 bin TL aralığında verdik. Teras Kule’de ise satış fiyatı 5 bin liradan başlamıştı. Şu anki fiyatlar 12 ila 13 bin TL seviyelerinde. Bu tablo net olarak şunu gösteriyor; İlk alan her zaman kazanıyor. Bu getiri başka hiçbir yatırım aracında yok” şeklinde açıklama yaptı.

İki Yeni Proje Geliyor!

Konut kredisi faiz oranlarını değerlendiren Yılmaz aynı zamanda hayata geçirecekleri yeni projelerle ilgili de şu bilgileri verdi: “Konut kredi faizleri şu an sıfır konutta yüzde 0.79’lara indi. Biz faizdeki bu rakamları 2013’lerde görüyorduk. Ekonomi yönetimi adeta sihirli dokunuşlara imza attı. Bu anlamda Berat Albayrak Bakanımız başta olmak üzere, ekonomi yönetimine ve özellikle kamu bankalarına çok teşekkür ediyorum. Kusursuz yönetilen bir süreç yaşandı. Biz tüm bunların neticesinde önümüzü daha iyi görür hale geldik. Bu ay içinde Emlak Konut ihalesini kazandığımız Çekmeköy projemizin satışına başlayacağız. Ayrıca yine ihalesini kazandığımız Nişantaşı projemizin lansmanına da bu yıl içinde çıkacağız.”

Devamını Oku
Reklam
Tıkla Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konut Projeleri

3S Kale Holding, Topkapı’da ‘TOPAZ’ çağını başlatıyor

Milyonlarca insanın önünden gelip geçtiği, İstanbul’un en değerli eserlerine bugüne kadar ev sahipliği yapmış Topkapı’da yükselecek olan TOPAZ …

Milyonlarca insanın önünden gelip geçtiği, İstanbul’un en değerli eserlerine bugüne kadar ev sahipliği yapmış Topkapı’da yükselecek olan TOPAZ Residence, şehrin siluetine saygılı 13 katlı iki rezidans bloğu ve bu blokları birbirine bağlayan 3.780 m2 paylaşımlı ofis alanından oluşuyor.

Mimarisi, dünya çapında ödüllü Viva Architects tarafından hazırlanan TOPAZ Residence projesi talebin yüksek, nitelikli arzın düşük olduğu Topkapı bölgesindeki konut ve ofis ihtiyacına benzersiz bir çözüm sunuyor.

3S Kale Holding’in yatırımcısı ve geliştiricisi olduğu TOPAZ Residence projesi hem yerleşim hem de yatırım amacıyla büyük kazanç potansiyeli taşıyor.

Gayrimenkul alanında köklü geçmişinden gelen güven ve kalite anlayışını imza attığı projelere yansıtan 3S Kale Holding’in, yatırımcısı ve geliştiricisi olduğu TOPAZ Residence projesinde ön satış süreci başladı. Talebin yüksek, nitelikli arzın düşük olduğu Topkapı’da büyük heyecanla beklenen proje, bölgenin konut ve ofis ihtiyacına benzersiz bir çözüm sunuyor. 3S Kale TOPAZ Residence, şehrin siluetine saygılı 13 katlı iki rezidans bloğu ve bu blokları birbirine bağlayan 3.780 m2 paylaşımlı ofis alanından oluşuyor.

Ön lansmana özel olarak peşin 13.500 TL, yüzde 30 peşin, 24 ay vadeli satış seçeneğiyle 15.000 TL metrekare fiyatıyla satışa çıkan projede, daire fiyatları 828.000 TL ila 2 milyon 120 bin TL arasında değişiyor. Projede anahtar tesliminin, Aralık 2022’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Her ihtiyaca göre konut büyüklüğü

Mimarisi, dünya çapında ödüllere sahip Viva Architects tarafından hazırlanan 3S Kale TOPAZ Residence, yanı başındaki 3 büyük üniversitedeki öğrenciler, bölgede çalışan binlerce profesyonel ve çekirdek ailelere yönelik metrekarelerde planlandı. Modern mimariyi yansıtan 228 dairede, farklı ihtiyaçlar göz önüne alınarak tasarlanmış ergonomik, akıllı 1+1 ve açık / kapalı mutfaklı 2+1 tip daire ve yeni çalışma trendlerine uygun ‘Ev-Ofis’ seçenekleri bulunuyor.

Her yere kolay ve hızlı ulaşım

Zeytinburnu, Bakırköy, Bahçelievler ve Yeşilköy gibi İstanbul’un köklü semtlerine komşu olan TOPAZ Residence, İstanbul’un gerçek merkezinde yaşama ayrıcalığı sunuyor. Şehir içi ulaşımın kalbi olan E-5 Çevreyolu’ndan direkt TOPAZ Residence’a girebilme imkânı sağlayan bir giriş mevcut. Yine otomobille 10 dakikada ulaşılabilen Avrasya Tüneli ile Anadolu Yakası’na geçmek ise sadece 20 dakika. Hiç trafiğe takılmadan hızlı ulaşım alternatiflerini kullanmak isteyenler için Davutpaşa YTÜ ve Merter Metro İstasyonu, Cevizlibağ Metrobüs İstasyonu ve Cevizlibağ Tramvay durağı da yürüme mesafesinde yer alıyor. Kara ve hava ulaşımı alternatiflerinin yanı sıra Boğaz’ın eşsiz manzarası eşliğinde yolculuk etmek isteyenler içinse deniz otobüsleri ve vapurlar hemen yanı başında bulunuyor.

Evden çalışmak artık daha keyifli olacak

Pandemiyle birlikte hayatımıza giren yeni çalışma dinamikleri Ev-Ofis dönüşümünü hızlandırdı. TOPAZ Residence’da evden çalışmanın rahatlığını yaşamak isteyenler için, tüm gereksinimlere çözüm sunacak şekilde tasarlanmış Ev-Ofis seçenekleri mevcut. 1+1 ve küçük 2+1 A tipi evlerin olduğu C Blok, rezidans konseptinde Ev-Ofis kullanımına uygun olarak tasarlanacak. Bu bloktaki 2+1 A tipi evlerin küçük odalarında, opsiyonel olarak açılabilir sistem duvar uygulaması yapılabilecek.

TOPAZ Residence ayrıca, iç mekan hava, nem, ısı ve gün ışığı fiziksel koşullarına yönelik bir alt yapıyla tüm gün keyifle evde zaman geçirmeye uygun özelliklerle donatıldı. 2+1 dairelerde hem salondan hem de yatak odasından ulaşılan balkonlar ev ile sokak arasında bağlantı kurulurken, temiz havanın her daim evin içinde dolaşması hedeflendi. Lider markalarla tasarlanan mekanlar için tüm malzemeler itinayla seçildi.

İşin önde, evin arkada!

TOPAZ Residence’ın alt katında yer alacak 3.780 metrekare alan üzerine kurulu paylaşımlı ofis, etkileşime açık ve daha özgür çalışma olanağı sunan esnek bir mimari yaklaşımla planlandı. İstendiğinde mahremiyet istendiğinde çalışanların sosyal anlamda birbirlerinden beslenebilecekleri bir çalışma ortamı olarak hayal edilen bu alan, TOPAZ Residence sakinlerine ‘önde iş, arkada ev’ ayrıcalığı yaşatacak.

3S Kale Holding

Türkiye’nin önde gelen markalarından Kale Kilit’in bünyesindeki gayrimenkul stoklarının yeniden yapılandırılmasıyla 2011 yılında, 3S Kale Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve 3S Kale Yapı ve Ticaret A.Ş. ile 2014 yılında 3S Kale Enerji Üretim A.Ş. şirketleri kurulmuştur.

Gayrimenkul ve enerji alanlarına öncelik vererek, kentsel dönüşüm ve jeotermal enerji gibi Türkiye için çok önemli dinamiklerden hareketle ülke ekonomisine katma değer sağlayan 3S Kale Holding, ilk gayrimenkul projesi olan 3S Firuze Konakları ile alanında büyük bir yeniliğe öncülük etmiştir.

Çevreyi ve milli serveti korumayı, en iyi tasarım ve işçiliği kullanarak kaliteden ödün vermeden iş yapmayı her zaman misyon edinen 3S Kale Holding ve 3S Kale Gayrimenkul’un tamamladığı projeler arasında 136 konutluk Kale Özgür Evler, 1.463 konut ve 42 mağazasıyla Kale Kent, Fenerbahçe’de kentsel dönüşüm projeleri de bulunuyor.

Devamını Oku

Konut Projeleri

Konut Sektörü: Satışlar ve fiyatlarda yavaşlama başladı

Hükümetin desteklediği ucuz ipotek kredisi kampanyaları ve mevduatta reel faizlerin negatife dönmesiyle karlı yatırım arayanlar sayesinde, yaz …

Hükümetin desteklediği ucuz ipotek kredisi kampanyaları ve mevduatta reel faizlerin negatife dönmesiyle karlı yatırım arayanlar sayesinde, yaz aylarında konut satışları patlama yapmıştı.  Kamu bankalarının kredileri azaltması ve hızla yükselen fiyatlar sonbharda satışları yavaşlatmaya başladı. İnşaat sektöründe ise hareketlilik çok zayıf.  Yeni inşaat izinleri geçene yıla göre hızlı daraldı.  TCMB’nin kış boyunca faizleri yükseltmesi, satışlar ve fiyatlarda gerilemelere neden olabilir.

Emlak Kulisi:  Ruhsat sayısında sert gerileme

İnşaat şirketleri üçüncü çeyrekte 133 bin 348 daire için inşaat ruhsatı aldı. Bu sayı geçen yılın aynı döneminde 521 bin 616 olarak gerçekleşmişti. Buna göre üçüncü çeyrekte inşaat ruhsatı alınan daire sayısında yüzde 74,4 düşüş yaşandığı hesaplanıyor. Bu da inşaat sektöründe işlerin neredeyse durma noktasına geldiğini ifade ediyor.

Esasında yılın ilk iki çeyreğinde de inşaat ruhsatı alınan daire sayısı geçen yılın altındaydı, ilk çeyrekteki düşüş yüzde 41,4 ve ikinci çeyrekteki düşüş yüzde 48,5 olmuştu. Yani ilk iki çeyrekte de inşaatta işler iyi değildi ama üçüncü çeyrekte daha da kötü bir hal aldı.

Halk Yatırım değerlendirmesi:  Eylül Ayı Verileri  Negatif

 

 TÜİK verilerine göre, Türkiye genelinde toplam konut satışları Ağustos ayında gözlenen %54,2’lik artışın ardından, Eylül ayı verilerinde yıllık bazda %6,9 zalış göstererek 136.744 adet seviyesinde gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında toplam konut satışları 146.903 adet seviyesinde gerçekleşmişti.

İpotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %38,5 azaldığı, diğer konut satışlarının ise %13,6 yükseldiği görüldü. Öte yandan, ilk defa satılan konut sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre %19,5 azalarak 41.376 adet olurken, ikinci el konut satışları ise %0,1 ile sınırlı azalış göstererek 95.368 adet oldu. Yabancılara konut satışları ise Eylül ayında 5.269 adetle, yıllık bazda %26,1, bir önceki aya göre ise %35,3 artışa işaret ediyor. Yabancıların toplam konut satışlarındaki payı Eylül ayında %3,9 olarak gerçekleşti (Eylül 2019’da %2,8 seviyesindeydi).

 Eylül ayı satış verilerini negatif olarak değerlendiriyoruz. Haziran ayında kamu bankalarının başlattığı faiz indirimleri ve akabinde Emlak Konut GYO’nun da başlattığı satış kampanyasının desteği ile görülen güçlü satış rakamlarının Temmuz ayında zirve yaptığını, Ağustos ayında artış hızının yavaşladığını, Eylül ayında ise azalışa geçtiğini görüyoruz.

Hatırlanacağı üzere, kamu bankaları sıfır konutlar için 15 yıl vade ve %0,64 olan faiz oranını, %0,87 ve vadeyi ise 12 yıla çekmişti. İkinci el konutlar için ise 15 yıl vade ve aylık %0,74 faizli kredi imkanı da önce %0,79’a ardından %0,87’ye yükseldi. İkinci elde vade de 10 yıla indirildi. Ayrıca yine kamu bankaları, konut kredilerinde 12 ay geri ödemesiz uygulamayı sıfır konutlar için de kaldırdı. Aylık konut kredisi faizlerinin yeniden %1,1 seviyesinin üzerine çıkmasıyla konut satışlarında bir hız kaybı yaşandığını izliyoruz. Artan kredi faizlerinin konut satışlarında yılın kalan dönemi kademeli bir yavaşlamaya yol açmasını bekliyoruz.

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi:  Fiyatlarda artış yavaşladı

‘REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Eylül 2020 sonuçları açıklandı. Endekse göre eylül ayında fiyatlar, bir önceki aya göre %0.35, geçen yılın aynı dönemine göre ise %8.19 oranında arttı. Konut alımında banka kredisi kullanımının yaklaşık 10 puan düşerek 26.35 oranına gerilediği eylül ayında, markalı konutlardaki stok erime hızı da %1,67 azalarak %7.77 seviyesinde gerçekleşti.

Turkey Data Monitor yorumu

Özellikle kamu bankalarının düşük faiz kampanyalarıyla Haziran-Ağustos’ta yüksek artışlar sergileyen toplam konut satışları Eylül’de yıllık %7’ye yakın düştü. Sektörün sağlığı açısından daha önemli olan ilk (birinci el) satışlarda düşüş yıllık %20 civarı ile çok daha çok sertti.

ParaAnaliz Online Seminerler eğitmen kadrosu ve içerik bilgileri linkte

Konut kredisi kullanımı Eylül’de gerilemeye devam etti

Burj al Babas battı!

Konut kredisi kullanımı Eylül’de gerilemeye devam etti

Devamını Oku

Emlak Gündem

İstanbul’da Konut Fiyatları Çok Arttı!

ona salgını nedeniyle müstakil konutlara talep artınca İstanbul’un çevre bölgelerinde yer alan özelikle Uskumruköy, Zekeriyaköy ve Kilyos’ta ev fiyatları yükselişe geçti.

Korona salgını nedeniyle müstakil konutlara talep artınca İstanbul’un çevre bölgelerinde yer alan özelikle Uskumruköy, Zekeriyaköy ve Kilyos’ta ev fiyatları yükselişe geçti.

Koronavirüs salgını İstanbul’da villa ve bahçeli yapılara olan talebi arttırınca, İstanbul’a yakın bölgelere olan ilgi de her geçen gün artıyor. Villa projelerine sahip Ulus, Etiler, Bebek ve Çengelköy gibi semtler ön plana çıkarken, merkeze nispeten uzak kırsal bölgeler de gözde şehir haline geldi. Talep ile beraber Uskumruköy’de fiyatlar yüzde 22, Zekeriyaköy’de yüzde 20, Kilyos’ta yüzde 15 ve Şile‘de de yüzde 17’ye varan oranda arttı.

 “Bahçeli Konutlar Fiyatlarını Koruyacaklar”

Salgın süreci boyunca İstanbul ve Türkiye’de fiyat düşüşü beklediğinden bahseden Eva Gayrimenkul Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, “Zekeriyaköy, Çekmeköy, Bahçeşehir’in bahçeli kısımlarında fiyatın kendisini korumasını bekliyorum. Diğer yerler olan Beyoğlu, Şişli ve Kadıköy’de ise düşmesini bekliyorum” açıklamasında bulundu.

“Kiralama Daha Fazla Tercih Ediliyor”

TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Özel Projeler Departmanı Kıdemli Değerleme Uzmanı Duygu Yılmaz, bu dönem içerisinde bahçeli konutlara olan talebin yükseldiğini açıkladı. Göktürk, Kemerburgaz, Bahçeşehir, Sarıyer ile Beykoz, Şile hattından meydana gelen, bölgenin kuzeyindeki bölgelere talep olduğundan bahseden Yılmaz, “Son dönemde bahçeli olan konut arayışı artmakla birlikte, satışları bu belirsizlik ortamında seyrek gerçekleşti” şeklinde konuştu. Bahçeli konutlarda ise kiralama işlemlerinin daha fazla yükseldiğini ifade eden Yılmaz, “Talep edilen kira fiyatlarındaki artış oranına bakıldığında Avrupa Yakası’nda yüzde 35’e yakın, Anadolu Yakası’nda ise yaklaşık yüzde 25 artış yaşandı” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Popüler Haberler